Wybudują chodnik od „Dolnej” do Zarębek [FOTO]

Inwestycje na drodze w Zarębkach i na Krakowskiej

W przyszłym roku rozpocznie się budowa chodnika w ciągu drogi krajowej nr 9 od Kolbuszowej Dolnej do Zarębek. Powstać ma około trzy kilometry nowego traktu.

Oficjalne przekazanie programu tej inwestycji odbyło się wczoraj z wielką pompą, ale z udziałem wybranych mediów. Chodnik budowany będzie za rządowe fundusze w latach 2022-24.
Aktu ogłoszenia przedsięwzięcia uroczyście dokonali poseł Zbigniew Chmielowiec i burmistrz Jan Zuba w obecności sołtysa Zarębek, Danuty Tylutka; radnych z Kolbuszowej Dolnej, Grażyny Halat, będącej tez sołtysem tej miejscowości, i Piotra Panka.

Wybudują chodnik od "Dolnej" do Zarębek [FOTO]

Wybudują chodnik od "Dolnej" do Zarębek [FOTO]
Zdjęcia: Urząd Miejski

Z informacji posła Chmielowca i Urzędu Miejskiego na ten temat dowiadujemy się tylko tyle. My natomiast ustaliliśmy, że powstać ma blisko trzy kilometry nowego chodnika.
Trakt, który ma służyć pieszym i rowerzystom, będzie biec prawą stroną drogi krajowej nr 9 (jadąc do Rzeszowa) na odcinku od przystanku autobusowego w Zarębkach do okolic domu weselnego „Sara” w Kolbuszowej Dolnej, a następnie już po lewej stronie „dziewiątki” w kierunku Kolbuszowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.