Wpompują miliony w kolbuszowską kolej. Tak zmieni się dworzec [WIZUALIZACJA]
Budynek dworca od lat  jest antywizytówką Kolbuszowej. Na szczęście już niedługo. Miasto właśnie pozyskało wielomilionowe wsparcie na modernizację i rozbudowę infrastruktury kolejowej. Dzięki temu zmieni się nie tylko dworzec, ale także otaczające go tereny.

Metamorfoza kolbuszowskiego dworca będzie możliwa dzięki dotacjom z dwóch programów. Pierwszy z nich – Podkarpacka Podmiejska Kolei Aglomeracyjna – pozwoli o zmodernizować budynek  i wybudować parkingi na kolejowych terenach, dokładniej – od strony ulic Ruczki i Fabrycznej.

Inwestycje także w Widełce i Kolbuszowej Górnej

W nowym dworcu powstaną: poczekalnia, toalety, pokój dla matki z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat. Zaplanowano też część usługową, a w niej świetlicę dla młodzieży z punktem bibliotecznym i informacji turystycznej. Wokół budynku powstaną nowe perony i miejsca postojowe dla autobusów.
Podkarpacka Podmiejska Kolei Aglomeracyjna pozwoli również wybudować nowy przystanek kolejowy w Kolbuszowej Górnej i rozbudować parkingi obok stacji w Widełce. Koszt tych wszystkich inwestycji wyniesie 4,3 mln zł, z czego  jednak magistrat zapłaci tylko 900 tys. zł.

Centrum monitoringu na dworcu

Program rewitalizacji miasta, na który również udało się pozyskać fundusze, pozwoli zagospodarować wnętrza budynku dworca na cele administracyjne. Swe siedziby znajdą tam m.in.: dział Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Straż Miejska, centrum monitoringu i organizacje pozarządowe.

Niezależnie od tego wszystkiego, w tym roku rozpoczyna się elektryfikacja linii kolejowej nr 71 Rzeszów-Ocice, na trasie której leży także Kolbuszowa. To znacznie poprawi komfort podróżowania.
Nowy kolbuszowski dworzec.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.