Wjazd i wyjazd z terenu szkoły nr 1 to ogromny problem. Można to zmienić

W końcu ruszyło w sprawie obwodnicy Kolbuszowej

Wjazd i wyjazd ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej jest karkołomnym przedsięwzięciem. Dodatkowo odbywa się to na granicy łamania przepisów ruchu drogowego, z zagrożeniem dla rowerzystów i pieszych na ulicy Parkowej.

Problem jest  widoczny jest rano, kiedy rodzice odwożą dzieci do szkoły nr 1. Wtedy na drodze krajowej nr 9, przy ulicy Parkowej, tworzy zator.
Nie lepiej jest popołudniami, czyli w godzinach szczytu, kiedy uczniowie wracają do domów.

Jak to zmienić?  Idealny byłby oddzielny wjazd i wyjazd. To wiązałoby się jednak ze zmniejszeniem liczby miejsc postojowych na szkolnym parkingu. Na to nie ma zgody dyrekcji placówki.

Radny Michał Karkut ma więc inny pomysł na rozwiązanie problemu. Proponuje przebudowę zjazdu z „dziewiątki” na teren placówki poprzez przesunięcie go kilkanaście metrów w stronę ronda.
Polski Ład zrujnuje gminę? "Słychać zgrzyt zębów"
Radny Michał Karkut

Radny napisał w tej sprawie interpelację do burmistrza Jana Zuby. Oto jej fragmenty:

„Obecnie zjeżdżając z drogi krajowej nr 9 w celu wjazdu na parking przy Szkole Podstawowej nr 1, przyjeżdża się przez deptak i ścieżkę rowerową (w ciągu ulicy Parkowej – od red.). To może stwarzać zagrożenie dla rowerzystów i przechodniów.

Również wyjazd z parkingu i próba włączenia się do ruchu na drodze krajowej nr 9 w kierunku Kolbuszowej Dolnej powoduje, że wjeżdża się bezpośrednio na przejście dla pieszych.
Proponuję więc przebudowę zjazdu z drogi krajowej na teren parkingu szkolnego i przesunięcie go kilkanaście metrów w kierunku ronda z wykorzystaniem działki gminnej.

Proponuję również przy wyjeździe z terenu parkingu ustawienie znaku C-2, nakazującego skręt w prawo. Kwestia ta została omówiona z dyrekcją szkoły nr 1” – napisał radny Karkut.

Wjazd i wyjazd z terenu szkoły nr 1 to ogromny problem. Można to zmienić

1 Komentarz

  1. A czy ktoś się spytał Nauczyciela czy jemu się to będzie podobać; każdy musi dokladnie widzieć jaka dziś fura przyjechał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.