Wilk w Kolbuszowej Górnej. Biegł ścieżką rowerową [WIDEO]

Wilk w Kolbuszowej Górnej. Biegł chodnikiem [WIDEO]

Dziś w południe w Kolbuszowej Górnej Pani Ilona nagrała wilka. Zwierzę biegło ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż tzw. małej obwodnicy łączącej drogę krajową nr 9 z sędziszowską. Zwierzę w tym rejonie nagrał też pan Tomasz i opublikował filmiki w sieci.

Wilki z natury są zwierzętami płochliwymi. Gdy zbliżają się już do siedzib ludzkich, jest to przejaw ich instynktu. Kierują się głównie poszukiwaniem pokarmu, czasem jest to ciekawość.
Łupem wilków padają najczęściej owce i sarny. Rzadziej atakują konie, kozy czy daniele. Natomiast przed ludźmi odczuwają naturalny strach. Zdarza się, że mogą przyglądać się samochodom.

Mogą też podczas spotkania przyglądać się nam dłuższą chwilę i nie uciekać od razu. Jednak jak każde dzikie zwierzęta, mogą zachować się też w sposób trudny do przewidzenia. Najczęściej robią tak wtedy, kiedy są prowokowane, chore lub zranione.

Uwiecznienie wilka w Kolbuszowej Górnej nie jest pierwszą taką sytuacją na terenie naszego powiatu.
We wrześniu 2022 roku jeden z mieszkańców nagrał krótki film, jadąc drogą Kolbuszowa – Sędziszów Młp. Najprawdopodobniej są to okolice Przedborza. Na nagraniu widzimy wilka.

Wilki w okolicach Przedborza? [ZOBACZ WIDEO]

Internauci wskazują, że z wilkami w okolicach Przedborza spotkali się nie raz. Wcześniej te zwierzęta widziano między innymi w: Widełce, Mechowcu, Kłapówce, Niwiskach i Ostrowach Tuszowskich.

W związku Marek Gil, wiceburmistrz Kolbuszowej zaapelował do mieszkańców o szczególną ostrożność w przypadku napotkania wilków.

Zaznaczył, że w takich sytuacjach należy powiadomić:
  • Straż Miejską w Kolbuszowej nr tel.: 601 909 026.
  • Straż Leśną – Nadleśnictwo Kolbuszowa nr tel.: 601932002.
  • Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie nr tel.: l7 78-50-044.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.