Wilki w okolicach Przedborza? [ZOBACZ WIDEO]

Wilki w okolicach Przedborza? [ZOBACZ WIDEO]

Jeden z mieszkańców opublikował na grupie Nasza Kolbuszowa krótki film. Wykonał go jadąc drogą Kolbuszowa – Sędziszów Młp. Najprawdopodobniej są to okolice Przedborza. Na nagraniu widzimy dzikie zwierzę. Wszystko wskazuje, że jest to wilk.

Internauci wskazują, że z wilkami w okolicach Przedborza spotkali się nie raz. Wcześniej te zwierzęta widziane były w innych miejscowościach powiatu kolbuszowskiego, w tym między innymi w: Widełce, Mechowcu, Kłapówce, Porębach Kupieńskich, Niwiskach i Ostrowach Tuszowskich.
Wilki z natury są zwierzętami płochliwymi. Gdy zbliżają się do siedzib ludzkich, jest to przejaw ich naturalnego instynktu. Kierują się nim w poszukiwaniu pokarmu, czasem jest to zwykła ciekawość.

Łupem wilków padają najczęściej owce i sarny. Rzadziej atakują konie, kozy czy daniele. Natomiast przed ludźmi odczuwają naturalny strach. Zdarza się, że mogą przyglądać się samochodom. Mogą też podczas bezpośredniego spotkania przyglądać się nam dłuższą chwilę i nie uciekać od razu.

Jednak jak każde dzikie zwierzęta, mogą zachować się też w sposób trudny do przewidzenia. Robią tak, kiedy są prowokowane, chore lub zranione.
W związku Marek Gil, wiceburmistrz Kolbuszowej zaapelował do mieszkańców o szczególną ostrożność w przypadku napotkania wilków.

Zaznaczył, że w takich sytuacjach należy powiadomić:

  • Straż Miejską w Kolbuszowej nr tel.: 601 909 026.
  • Straż Leśną – Nadleśnictwo Kolbuszowa nr tel.: 601932002.
  • Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie nr tel.: l7 78-50-044.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.