Wielcy nieobecni w Radzie Miejskiej – tych radnych w tej kadencji już nie zobaczymy
Mimo tego, że po wyborach układ sił w Radzie Miejskiej w zasadzie pozostaje bez zmian, to sporo się w niej zmieniło, szczególnie jeśli chodzi o skład osobowy. Mamy aż 10 nowych radnych (na 21 możliwych). To prawie połowa. My jednak skupmy się na tych, których w tej kadencji już nie zobaczymy.

Jednym z wielkich nieobecnych z pewnością jest Stanisław Długosz (na zdjęciu), który nieprzerwanie od 20 lat zasiadał w Radzie Miejskiej. W ostatnich wyborach swój głos oddało na niego 143 osób, czyli 62 mniej niż 4 lata temu. Trudno jednoznacznie wyjaśnić skąd wziął się ten „zjazd” popularnego przecież na tzw. mieście „Stacha”. Najprawdopodobniej głosy zabrały mu inne „mocne  nazwiska”, które podczas tegorocznych wyborów po raz pierwszy pojawiły się na miejskiej liście PiS.
O podobnych powodach wyborczej porażki można mówić w przypadku Grzegorz Partyki (-132). Wśród radnych  nie zobaczymy również Michała Augustyna (-33) i Dariusza Ocimka (-19).

Prawdziwej klęski doznał komitet Wspólna Inicjatywa, z którego  aż sześciu radnych nie zobaczymy w tej kadencji. Przyczyn tego stanu rzeczy można szukać w… nowo powstałym (również opozycyjnym wobec burmistrza Jana Zuby) komitecie Nasza Gmina Kolbuszowa, które do lokalnego samorządu wprowadziło czterech radnych. Kogoś oni musieli zastąpić.
Sporą niespodzianką jest brak w radzie Józefa Rybickiego, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej, na którego zagłosowało 75 mniej osób. „Nie załapał” się też były wicestarosta, Waldemar Macheta (- 66); Stanisław Mazur, który zanotował największy spadek (-190),  Marek Opaliński z Zarębek (-141), oraz Julian Kłoda z Kupna (-58). O prawdziwym pechu może mówić Jan Fryc z Kolbuszowej Górnej, któremu w porównaniu do wyborów z 2014 r. wyjątkowo przybyło 45 głosów, ale, mimo tego, do rady się nie dostał.
W tej kadencji Rady Miejskiej już nie zobaczymy:

  • Jan Fryc, 57 lat, Kolbuszowa Górna – 210 głosów
  • Dariusz Ocimek, 49, Przedbórz –165
  • Stanisław Długosz, 45, Kolbuszowa – 143
  • Marek Opaliński, 49, Zarębki –134
  • Józef Rybicki, 68, Kolbuszowa – 117
  • Julian Kłoda, 58, Kupno – 116
  • Waldemar Macheta, 56, Kolbuszowa – 105
  • Michał Augustyn, 55, Kolbuszowa – 89
  • Grzegorz Partyka, 42, Kolbuszowa Górna – 54
  • Stanisław Mazur, 69, Kolbuszowa – 42

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.