Werynia skrzywdzona w budżecie gminy Kolbuszowa na 2024 rok?

Werynia pokrzywdzona w budżecie gminy Kolbuszowa na 2024 rok?

Radni z Weryni czują się pokrzywdzeni brakiem w budżecie gminy Kolbuszowa na 2024 rok dwóch kluczowych dla ich miejscowości inwestycji.

Chodzi o modernizację drogi łączącej przysiółek Kolonia z obwodnicą Weryni oraz o dokończenie budowy chodnika przy trakcie powiatowym.

– Po raz kolejny zadania te nie znalazły się w budżecie gminy. One są koniecznością, a nie żadnym luksusem. Droga do obwodnicy jest tak samo ruchliwa, jak i dziurawa. Przez to jest ona bardzo niebezpieczna – irytowała się radna Lucyna Kwaśnik.

Co na to burmistrz Jan Zuba?

– Jeśli chodzi o budowę chodnika w Weryni, to wszyscy wiemy, że dotyczy to drogi powiatowa. Jest to więc zadanie, które musi być podjęte przez starostwo. Na razie nie ma tu działań, ale miejmy nadzieję, że to się zmieni – zaznaczył.  

– Na modernizację drogi, o która mówi pani radna, złożyliśmy wniosek do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wartość zadania to 4,5 mln zł. Niestety, otrzymaliśmy za małą liczbę punktów. Zdecydowały o tym kryteria, na które nie mamy wpływu.

– Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie kontynuowany Rządowy Fundusz Dróg Lokalnych. Jeśli tak będzie, to ta droga jest pierwsza na liście do złożenia do tego programu – obiecał burmistrz.

Brak obu zadań w projekcie budżetu gminy to nie jedyny i chyba nie największy problem mieszkańców przysiółka Kolonia.

Toczą oni boje ze starostwem, które chce budować bazę dla Zarządu Dróg Powiatowych na terenach przyrodniczo chronionych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.