Wernisaż malarstwa Luigi Priore w budynku dawnej synagogi

W sobotę (16.11) o godzinie 17 w siedzibie Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej, która mieści się w budynku dawnej synagogi przy ulicy Piekarskiej, odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Luigi Priore, włoskiego artysty, który mieszka i tworzy w Kolbuszowej.
Wyeksponowane prace przedstawiają przekrój twórczości malarza od lat młodości do czasów współczesnych, stąd też jej tytuł „Malarstwo Luigi Priore. Antologia twórczości”. – Wystawa ta jest podsumowaniem i „postawieniem kropki nad i” artystycznej działalności naszej placówki w tym roku. W 2020 r. będziemy tą działalność kontynuować – zapowiada Halina Krzych, kustosz OEKiR.

Luigi Priore urodził się w Piemoncie. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora artystycznego, najpierw w Rzymie, a później w Otranto. Jest artystą cenionym przez krytyków. Jego wystawy były sponsorowane przez włoskie i zagraniczne, znane na świecie marki. Jego prace znajdują się w znakomitych kolekcjach dzieł. Prace artysty zdobią także kolekcje prywatne polityków, finansistów i aktorów.

W swojej karierze artystycznej Luigi Priore zajmuje się tematem natury. Tworzy serie kompozycji związanych ze światem skał, wody, lodu. Większość jego prac powstało w Rzymie, bowiem właśnie tam artysta mieszkał. Od dwóch lat artysta mieszka w Kolbuszowej. Malarz w sposób szczególny wyróżnił miasto nad Nilem, ponieważ  tutaj po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje swoje prace.

1 Komentarz

  1. wernisaż robiący ogromne wrażenie – brawo gratulacje
    ilość osób przerosła chyba oczekiwania organizatorów
    proszę o kontynuację takich imprez kulturalnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.