We wtorek pogrzeb Mieczysława Maziarza

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje o pozostanie w domach w Dniu Wszystkich Świętych

Pogrzeb Mieczysława Maziarza, szefa Oddziału Nefrologii i Dializoterapii Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, odbędzie się we wtorek (08.12).

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się różańcem o godzinie 12:30 w Kaplicy przy Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Godzinę później odprawiona zostanie msza żałobna. Po nabożeństwie ciało zmarłego spocznie na cmentarzu parafialnym.

We wtorek pożegnamy Mieczysława Maziarza

Mieczysław Maziarz urodził się w 1949 r. w Ulanowie. Ukończył Akademię Medyczną w Lublinie. Następnie uzyskał specjalizację drugiego stopnia w zakresie chorób wewnętrznych.

Zmarł w swoim domu

Pracę w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej rozpoczął w 1973 r. Przez pewien okres pełnił funkcję zastępcy dyrektora lecznicy. Był tam ordynatorem Oddziału Nefrologii i Dializoterapii.

Od 1998 r. do (z 5-letnią przerwą) zasiadał w Radzie Powiatu Kolbuszowskiego. W latach 2005-07 pełnił mandat senatora RP. Politycznie związany był z prawicą z Prawicą Rzeczypospolitej Marka Jurka.
Kilka tygodni temu zaraził się koronawirusem. Kiedy poczuł się źle, trafił do Centrum Medycznego w Łańcucie, następnie na oddział covidowy Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej „Sanatorium” w Górnie.  Zmarł w sobotę (05.12) w swoim domu.

Nie żyje Mieczysław Maziarz
Mieczysław Maziarz (1949-2020)

1 Komentarz

  1. tylko czekac jak nasze srodowisko medyczne szybciutko bedzie chciec sprzedac szpital sztucznej nerki o co tak bardzo pan doktor sie od lat obawial i staral sie temu zapobiec .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.