W poniedziałek oficjalne rozpoczęcie budowy tzw. małej obwodnicy miasta
Choć pierwsze roboty przy budowie tzw. małej obwodnicy Kolbuszowej już trwają, to formalnie inwestycja jeszcze nie ruszyła. Ma tak się stać w najbliższy poniedziałek (15.04).

Tego dnia o godzinie 9 przy drodze wojewódzkiej na Sędziszów Młp. w miejscu, w którym ma się ona przecinać z małą obwodnicą (na mapie niebieski znacznik) odbędzie się symboliczne wbicie łopat.
Kolbuszowa odetchnie?

Aktu tego dokonają przedstawiciele: inwestora (Podkarpacki Urząd Marszałkowski), lokalnych władz samorządowych i wykonawcy prac (Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. w Mielcu).

Poprzez małą obwodnicę rozumieć należy trakt, który w Kolbuszowej Górnej ma połączyć dwie drogi: krajową nr 9  i wojewódzką nr 987 . To dobra wiadomość szczególnie dla kierowców, którzy mają serdecznie dość korków na „dziewiątce”. Nowe rozwiązanie pozwolił również nieco odetchnąć od spalin centrum miasta. Ponadto dzięki nowej drodze uwolnione powinny zostać tereny inwestycyjne.
Dodajmy, że od ponad pół roku trwa budowa innej tzw. małej obwodnicy. Chodzi o drogę, która ominie część miasta oraz Werynię, by tuż przed Dzikowcem połączyć się z traktem wojewódzkim.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.