W niedzielę wybory w Kolbuszowej Górnej, Weryni i na dwóch osiedlach
W niedzielę (28.04) mieszkańcy kolbuszowskiej gminy wybierać będą swoich sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli. Głosowanie odbywać się będzie w godz. 7-21.

W Kolbuszowej Górnej rywalizować będą Jan Fryc i Jan Gorzelany. Głosowanie odbywać się będzie w tamtejszej Szkole Podstawowej. Z kolei w Domu Ludowym w Weryni mieszkańcy wybierać będą między Julianem Draganem a Zbigniewem Pytlakiem. W każdej z pozostałych dwunastu wsi gminy chęć kandydowania na gospodarza zgłosiła jedna osoba, która z automatu zostanie sołtysem.

 
 

Mieszkańcy osiedla nr 1 głosować będą w Miejskim Domu Kultury. Do wyboru będą mieć: obecnego przewodniczącego, Grzegorza Romaniuka i kolbuszowskiego przedsiębiorcę, Marcina Szypułę.
 

 

 

 

 

 

 

W tym samym czasie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece odbywać się będą wybory przewodniczącego Zarządu Os. nr 2. Tutaj jest trzech kandydatów: Józef Fryc, Karol Wesołowski i Mateusz Mytych.
Na osiedlu nr 3 swój akces zgłosiła tylko jedna osoba, dotychczasowy przewodniczący Jan Warzocha, i to on będzie przedstawicielem mieszkańców tej części Kolbuszowej przez następne pięć lat.

6 Komentarzy

    • I bardzo dobrze, drugi kandydat jak siedzi w kościele to niech siedzi i do władzy państwowej niech się nie dobiera w końcu podobno kościół do polityki się nie miesza i niech tak zostanie 😊

  1. W Weryni oby wygrał Julian Dragan… obecny sołtys Pan Pytlak niestety brak wszystkiego… dyplomacji… organizacji… prezencji… jednym słowem dramat…

  2. A powiedzcie mi proszę, co sądzicie o kandydaturze Pawła Poncyljusza? Powiem szczerze, że przychylam się do opinii Marka. W końcu jakby nie patrzeć może on okazać się bardzo dobrym typem w najbliższych wyborach. Przede wszystkim jest blisko mieszkańców Podkarpacia, wie, co jeszcze trzeba tutaj zrobić- a pracy jest naprawdę sporo, a ponadto mnie bardzo przekonują, wyznawane przez niego tradycyjne wartości:)

    • Masz racje.Na sołtysa się ten Poncyliusz nadaje i to nie ulega wątpliwości. Niech więc poczeka do wyborów i wystartuje jako właściwy człek na właściwym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.