W niedzielę Jagodowe Specjały [NASZ PATRONAT]

Przed nami Jagodowe Specjały. Będzie się działo

W niedzielę (03.07) w Parku Błotnickich w Dzikowcu odbędą się „Jagodowe Specjały”. To cykliczna impreza, która nawiązuje do tradycji jagodobrania. Patronat nad wydarzeniem objął portal kolbuszowalokalnie.pl.

„Jagodowe Specjały” w Dzikowcu odbywają się już od 15. lat – tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca.

Wtedy to bowiem przypada święto Matki Boskiej Jagodnej, opiekunki matek i ciężarnych kobiet. W tym też dniu w parafii w Dzikowcu odbywa się odpust.
Podczas „Jagodowych Specjałów”, w niedzielę (03.07) od godziny 15, w Parku Błotnickich odbywać się będzie kiermasz potraw i wypieków, które na bazie jagód przygotowały lokalne gospodynie.

Będą też prezentacje grup artystycznych, które działają w Samorządowym Centrum Kultury w Dzikowcu. Nie zabraknie pleneru malarskiego, na którym artyści malują jagodowe obrazy.

Zaprezentują się laureaci gminnego festiwalu „Śpiewam, bo lubię” oraz tancerze z Show Dance.  Wystąpią też panie z Koła Gospodyń Wiejskich Prymule w Mechowcu i zespół TraLaBand.
Zaplanowano także: wesołe miasteczko, catering i malowanie twarzy. O godzinie 18 wystąpi Kapela Ciupaga. Imprezę zakończy zabawa taneczna.

W niedzielę Jagodowe Specjały [NASZ PATRONAT]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.