W niedzielę Jagodowe Specjały [NASZ PATRONAT]

Przed nami Jagodowe Specjały. Będzie się działo

W niedzielę (03.07) w Parku Błotnickich w Dzikowcu odbędą się „Jagodowe Specjały”. To cykliczna impreza, która nawiązuje do tradycji jagodobrania. Patronat nad wydarzeniem objął portal kolbuszowalokalnie.pl.

„Jagodowe Specjały” w Dzikowcu odbywają się już od 15. lat – tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca.

Wtedy to bowiem przypada święto Matki Boskiej Jagodnej, opiekunki matek i ciężarnych kobiet. W tym też dniu w parafii w Dzikowcu odbywa się odpust.
Podczas „Jagodowych Specjałów”, w niedzielę (03.07) od godziny 15, w Parku Błotnickich odbywać się będzie kiermasz potraw i wypieków, które na bazie jagód przygotowały lokalne gospodynie.

Będą też prezentacje grup artystycznych, które działają w Samorządowym Centrum Kultury w Dzikowcu. Nie zabraknie pleneru malarskiego, na którym artyści malują jagodowe obrazy.

Zaprezentują się laureaci gminnego festiwalu „Śpiewam, bo lubię” oraz tancerze z Show Dance.  Wystąpią też panie z Koła Gospodyń Wiejskich Prymule w Mechowcu i zespół TraLaBand.
Zaplanowano także: wesołe miasteczko, catering i malowanie twarzy. O godzinie 18 wystąpi Kapela Ciupaga. Imprezę zakończy zabawa taneczna.

W niedzielę Jagodowe Specjały [NASZ PATRONAT]
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.