W kolbuszowskich szkołach zabrakło pieniędzy dla zdolnych uczniów?

Uczeń jednej ze szkół na terenie gminy Kolbuszowa został uznany za bardzo zdolnego z danego przedmiotu i w związku z tym powinien mieć dodatkowe zajęcia indywidualne. Z taką opinią Poradni Psychologicznej Pedagogicznej rodzic chłopca udał się zatem do dyrektora szkoły. Tam usłyszał, że nie ma na to pieniędzy, i takich ekstra lekcji nie będzie.

Rodzic poskarżył się radnemu Piotrowi Pankowi, a ten sprawę podniósł na forum Rady Miejskiej. – Dbajmy o uzdolnioną młodzież, bo to ona będzie decydować o naszej przyszłości – apelował .
Co na to burmistrz Jan Zuba? – Ustaliliśmy plan finansowy w naszej oświacie. Dyrektorzy szkół mają doskonałą wiedzę w tym temacie. Na tym etapie nie ma z czego do niego dołożyć. Poza tym nie znamy ostatecznej kwoty subwencji oświatowej. Poznamy ją na przełomie marca i kwietnia. A co jeśli się  będzie niższa od tej, którą zapisaliśmy w budżecie? Nie jest wszystko możliwe tu i teraz – przekonywał.

Zawsze wspieraliśmy rozwój zdolnej młodzieży i chcemy, żeby tak było nadal, ale na chwilę obecną dyrektorzy szkół muszą szukać pieniędzy na ten cel w swoich planach finansowych. Muszą w pierwszym kwartale radzić sobie w oparciu o budżet, jaki został im ustalony – zaznaczył burmistrz.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.