W Hucie Komorowskiej odbędą się Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego

110 lat temu urodził się kardynał Adam Kozłowiecki

W ten weekend w Hucie Komorowskiej odbywać się będą Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego. To cykliczne wydarzenie, którego celem jest upamiętnienie tego jezuity, więźnia obozów i misjonarza Zambii.

Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego organizuje Fundacja jego imienia „Serce Bez Granic”. Wydarzenie rozpocznie Przegląd Filmów Misyjnych, który odbędzie się w sobotę (02.09.), o godzinie 18 w sali audiowizualnej w Muzeum Kardynała.
Centralnym punktem obchodów będzie jednak niedziela (03.09.). Tego dnia o godzinie 11 w urokliwym parku, obok budynku muzeum w Hucie Komorowskiej odprawiona zostanie msza św. polowa pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza.

Homilię wygłosi ks. prof. dr hab. Marek Inglot, członek Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych.

O godz. 16 także w parku odbędzie się koncert muzyczny. Wystąpią: Michał Jurkiewicz, Izabela Szafrańska, Grzegorz Wilk, Roman Kempiński, Ewa Kempińska, Basia Giewont, Oliwia Nowicka, Michał Grobelny, Ricky Lion, a także Sienna Gospel Choir z Warszawy. Wstęp na koncert jest wolny.
Adam Kozłowiecki urodził się w 1911 roku w Hucie Komorowskiej, w rodzinie właścicieli ziem położonych na terenie obecnej gminy Majdan Królewski.

W 1937 roku otrzymał świecenia kapłańskie. Podczas okupacji był więziony w Krakowie, a potem w Wiśniczu. W czerwcu 1940 r. trafił do Auschwitz.

Po wojnie wyruszył do Rzymu, a wkrótce potem na własną prośbę wyjechał na misję jezuicką do Zambii. Zmarł w 2007 r. Cztery lata później w Hucie Komorowskiej powstało muzeum jego imienia.
W Hucie Komorowskiej odbędą się Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.