W budynku dworca w Kolbuszowej widać zmiany

W budynku dworca w Kolbuszowej widać zmiany

Przebudowa dworca w Kolbuszowej weszła w kolejny etap. Na obiekcie zakończyły się już roboty rozbiórkowe. Widać postępy prac dotyczących montażu więźby dachowej.

Prace związane z modernizacją budynku dworca w Kolbuszowej rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku. Koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 6 mln zł, z czego około 2,6 mln zł to dofinansowanie z programu Podmiejska Kolej Aglomeracyjna i Regionalnego Programu Operacyjnego.
Finał w listopadzie

W nowym dworcu znajdować się będą przede wszystkim: poczekalnia (długo i krótkoterminowa), toalety, pokój dla matki z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat. Zaplanowano również część usługową, świetlicę dla młodzieży z punktem bibliotecznym i punkt informacji turystycznej.

Przed budynkiem powstanie zadaszenie z czterema stanowiskami autobusowymi. Ma to zapewnić płynną obsługę pasażerów przy zmiennych warunkach pogodowych. W pobliżu dworca pojawi się parking dla autobusów i samochodów, a także stojaki na rowery.

Zmieni się także otoczenie obiektu. Plac wokół dworca zostanie wyposażony w elementy małej architektury oraz zieleni urządzonej. Powstanie nowe oświetlenie.

Zakończyły się już roboty rozbiórkowe i demontażowe. Wdać postępy prac związanych z montażem więźby dachowej. Inwestycja ma zakończyć się za około 10 miesięcy.
Galeria zdjęć

W budynku dworca w Kolbuszowej widać zmiany

W budynku dworca w Kolbuszowej widać zmiany
Kolbuszowski dworzec w przebudowie
Zdjęcia: Urząd Miejski w Kolbuszowej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.