W 2020 roku będą inwestycje w infrastrukturę sportową dwóch szkół

To już pewne. W przyszłym roku szkoły podstawowe w Kupnie i nr 1 w Kolbuszowej czekają długo wyczekiwane inwestycje. Ich łączny koszt przekracza 770 tys. złotych, z czego połowę stanowić będzie dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Co zostanie zrobione?

Przede wszystkim wymiona zostaną okna i drzwi w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kupnie. Jest to o tyle konieczne, że od lat ze względu na szczeliny przy każdym większym deszczu na tamtejszym parkiecie pojawiają się kałuże wody, a w zimie mróz dostaje do środka.
Stolarka ta wymaga pilnej wymiany, bo szczególnie jej dolne partie są całkowicie przegniłe, co grozi to wypadaniem szyb z okien – mówił swojego czasu burmistrz Jan Zuba. – Od czasu kiedy ta sala była oddawana do użytku minęły już dwie dekady. Technologia od tego czasu znacznie zmieniła się.

Rządowe środki trafią też na budowę oświetlenia boiska w Kupnie, a także remont sali gimnastycznej z zapleczem szatniowo-sanitarnym w Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej.  Wymieniona zostanie również nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego wraz z budową piłkochwytów przy Jedynce.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.