Upamiętnią wprowadzenie stanu wojennego

Kolbuszowa w czasach stanu wojennego [AUDIO]

W sobotę (10.12), o godzinie 17 w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbędą się obchody 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

W programie wydarzenia:
Dla uczestników obchodów przewidziany jest poczęstunek. Wstęp jest wolny. Oprócz MDK, wydarzenie organizuje Przegląd Kolbuszowski.

Upamiętnią wprowadzenie stanu wojennego
Stan wojenny, który wprowadzono 13 grudnia 1981 roku, był jednym z najczarniejszych kart w historii Polski. Oficjalnym jego powodem miała być pogarszająca się sytuacja gospodarcza w kraju.

Tak naprawdę chodziło jednak o zwalczenie demokratycznej opozycji. Mówi się też, że to przeciwdziałanie przed interwencją ze strony wschodniego sąsiada.

Internowano łącznie 10 131 działaczy związanych z „Solidarnością”, a życie straciło około 40 osób. Wielu ludzi wysłano na przymusową emigrację. Kraj cofnął się w rozwoju gospodarczo i cywilizacyjnie.
1 Komentarz

  1. i co teraz mamy ? przemalowane lisy dorwały się do koryt i od 32 lat grabią co się da !!! popatrzmy z perspektywy czasu na powiat kolbuszowski co zrobili z majątkami wypracowanymi przez naszych ojców tj. zakładami obuwniczymi, fabryką mebli , spółdzielnią ogrodniczo-pszczelarską , zakładem mleczarskim, zakładami branży metalowej i innymi zakładami i można wymieniać je bez końca ,Najpierw doprowadzili te zakłady do ruiny , a potem przejęli żeby potworzyć na tym majątku swoje różne spółeczki !!!!!!!!!!! ” lokalni patrioci ” wykorzystujący instrumentalnie Kościół do realizacji swoich podłych celów ,Nikt kilkadziesiąt lat temu nie pomyślał ,że tak Polska będzie wyglądać jak obecnie, gdzie złodziejstwo, arogancja cwaniactwo , układziki są cnotą .Teraz widzimy skutki tego , a my dalej przyglądamy się temu biernie , narzekamy , krzyczymy ale nic nie robimy ,żeby było inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.