Uniknął zderzenia z pieszym, ale wjechał w drzewo i „wylądował” w szpitalu

W poniedziałek (02.12), około godziny 18, w Dzikowcu, na drodze relacji Nowy Dzikowiec – Lipnica kierujący hondą, chcąc uniknąć zderzenia z pieszym, zmienił tor jazdy i wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Z relacji kierowcy hondy, 25-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, wynika, że kiedy jechał w kierunku Lipnicy, nagle na jego pas „zatoczył się” mężczyzna, idący pieszo prawą stroną jezdni.

Pieszy był pijany?

Kierowca chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem gwałtownie skręcił w wyniku czego samochód wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Był trzeźwy. Policjanci sprawdzili rejon miejsca zdarzenia.

Około 300 metrów dalej napotkali idącego niewłaściwą stroną jezdni mężczyznę. Nie posiadał on żadnych elementów odblaskowych i szedł zataczając się do środka jezdni. Mundurowi wylegitymowali 66-letniego mieszkańca gminy Dzikowiec. Od mężczyzny wyczuli alkohol. Wyjaśnił funkcjonariuszom, że nie widział żadnego zdarzenia. Mimo tego funkcjonariusze przetransportowali go do placówki medycznej, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu.
Kolbuszowska policja przypomina o obowiązku korzystania z odblasków poza obszarem zabudowanym, zapewniają one nie tylko widoczność ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Piesi są uczestnikami ruchu drogowego, których obowiązują określone zasady poruszania się po drogach wynikające z obowiązujących przepisów. Niestosowanie się do nich  skutkuje odpowiedzialnością karną.

2 Komentarze

  1. i jak w takiej sytuacji wyglada ubezpiczenie ? pieszy zawinil bo nie dosc ze idzie nieprawidlowa strona to jeszcze bez wymaganego odblasku a auto laduje w rowie i kto poniesie koszty naprawy skoro owy pieszy np nie ma pieniedzy ani checi ??

  2. Kolbuszowska policja przypomina o zasadach ? Czy ja dobrze widzę? Dla mnie nie było by to nic dziwnego gdyby sami oni zasad przestrzegali! Zdarzył się wypadek i wspolczuje ale nie zdziwię się jeśli kolbuszowska policja oskarży Pana z auta.Moze będąc trzeźwy usłyszy artykuł bez badania że był pod wpływem alkoholu.Kolbuszowska policja to najlepiej potrafi.Dlatego gdy czytam o przestrzeganiu zasad , wymiotuje.
    Pokażcie ludziom że jesteście warci swojej uwagi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.