Ulica Jana Pawła II – takich inwestycji chcielibyśmy jak najwięcej [FILM]
Trwa przebudowa ul. Jana Pawła II. To jeden z najważniejszych traktów w Kolbuszowej, bo przy nim znajdują się m.in.: osiedle bloków, hala sportowo-widowiskowa, pływalnia kryta, hipermarket i Liceum Ogólnokształcące. Roboty prowadzone są na odcinku od ronda na drodze wojewódzkiej w stronę Mielca do skrzyżowania z ul. Obrońców Pokoju. Koszt inwestycji wyniesie prawie dwa miliony złotych.
Przebudowane zostaną cztery skrzyżowania. Powstaną zatoki autobusowe i parkingi, na których znajdzie się miejsce dla prawie stu samochodów. Po obu stronach ulicy pojawi się chodnik z kostki brukowej. Będzie też dwukierunkowa ścieżka rowerowa (od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego).
Ulica zyska też: oświetlenie, ławki oraz na nowo urządzoną od zieleń dekoracyjna. Zwiększy się również przepustowość na skrzyżowaniu z ul. Obrońców Pokoju. Bo wykonany zostanie dodatkowy pas ruchu dla pojazdów skręcających w lewo. Wszystko ma jednak swoją cenę.
Dlatego na czas realizacji inwestycji, czyli do września b.r.  będą utrudnienia w komunikacji. Obecnie na ul. Jana Pawła II obowiązuje ruch jednokierunkowy od strony Mielca do ul. Obrońców Pokoju.
Kolbuszowa.lokalnie24.com

W Kolbuszowej trwa przebudowa ul. Jana Pawła II.

Opublikowany przez Kolbuszowa.lokalnie24.com na 8 czerwca 2017

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.