Uczyła 16-latkę jeździć autem. Skończyło się źle

Zderzenie dwóch osobówek w Widełce [ZDJĘCIA]

Nastolatka uczyła ulicy Wolskiej jeździć samochodem swoją młodszą koleżankę. Ta jednak nie wiedziała… jak zahamować i wjechała w budynek.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na ulicy Wolskiej w Kolbuszowej. Policjanci interweniowali tam w związku ze zgłoszeniem dotyczącym uszkodzenia budynku przez kierującą seatem.
Na miejscu policjanci zastali dwie nastolatki. Starsza, 19-letnia mieszkanka powiatu ropczycko sędziszowskiego oświadczyła, że uczyła swoją młodszą koleżankę (16 l.) kierować samochodem.

Ta potwierdziła tę relację dodając, że jechała autem, ale nie wiedziała jak nim zahamować. Dlatego wjechała w budynek uszkadzając seata i elewację. Obydwie młode kobiety były trzeźwe.

Z uwagi na uszkodzenia samochodu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Nieletnią mieszkankę powiatu kolbuszowskiego odebrali jej opiekunowie. Okoliczności całego zdarzenia wyjaśniają miejscowi policjanci.
Przypomnijmy, że Kodeks Wykroczeń mówi, że:

„Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny”.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.