Tragikomedia w Brzostowej Górze. Pijany kierowca na widok policji… zjechał na pobocze, zatrzymał się i włączył światła awaryjne

Pijany kierowca

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca peugeota, którego w sylwestrową noc zatrzymali kolbuszowscy policjanci w Brzostowej Górze.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło w poniedziałek (01.01), po godzinie 1 w nocy w Brzostowej Górze, w gminie Majdan Królewski.

Jadący „na podwójnym gazie” kierowca peugeota na widok radiowozu…. zjechał na pobocze, zatrzymał się i włączył światła awaryjne.

Mundurowi podjechali do pojazdu i zapytali kierowcę czy nie potrzebuje pomocy. W trakcie rozmowy wyczuli od niego alkohol.

Badanie 32-letniego mieszkańca powiatu tarnobrzeskiego wykazało 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Z czasem okazało się, że peugeot nie posiada ważnych badań technicznych, ani obowiązkowego ubezpieczenia.

Teraz 32-letni mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowiadać będzie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to do trzech lat pozbawienia wolności

Policja przypomina, że jazda pod wpływem alkoholu to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.