Tomasz Poręba walczy o porodówkę. A gdzie jest poseł z Kolbuszowej?

KOLBUSZOWA. Premierowe spotkanie w sprawie obwodnicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kolbuszowską porodówką zainteresował się Tomasz Poręba, poseł do Parlamentu Europejskiego. Ten wpływowy polityk PiS napisał do starosty Józefa Kardysia i Konstantego Radziwiłła, ministra zdrowia.

W obu pismach Tomasz Poręba sprzeciwia się planom Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.
Tomasz Poręba pisze

Zwraca się też z prośbą o pilną interwencję w tej sprawie. Apeluje o przeprowadzenie szczegółowej kontroli działań podejmowanych przez dyrekcję Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej.

– Ewentualna likwidacja oddziału będzie oznaczała, że pacjenci z powiatu kolbuszowskiego będą zmuszeni dojeżdżać do Mielca lub Rzeszowa. To znacząco utrudni dostęp do podstawowej opieki medycznej w regionie – podkreśla europoseł.

Remont porodówki

Tomasz Poręba przypomina obu decydentom, że zaledwie cztery lata temu przeprowadzono gruntowny remont porodówki i zakupiono nowy sprzęt, z którego część pochodzi ze środków społecznych fundacji.
– W renowację tego oddziału wiele wysiłku finansowego włożyły organizacje samorządowe i społeczne. W tej sytuacji jego likwidacja wydaje się mocno wątpliwa – zaznacza poseł do Parlamentu Europejskiego.

W liście do ministra Radziwiłła polityk PiS podkreśla, że kolbuszowska placówka jako jednostka powiatowa idealnie wpisuje się w założenia proponowanej przez ministerstwo reformy służby zdrowia i powinna nadal funkcjonować w pełnym wymiarze.

Co na to Chmielowiec?

Co na to poseł PiS z Kolbuszowej, Zbigniew Chmielowiec? Póki co wiadomo, że nie było go w biurze, kiedy w miniony wtorek odwiedzili go manifestanci.
Można to zobaczyć na poniższym filmie (od 3:40).

1 Komentarz

  1. Europoseł Poręba powinien wiedzieć, że Minister Zdrowia może starostę w d… pocałować. Decyzje w sprawie likwidacji oddziału szpitalnego podejmuje tzw. organ tworzący, czyli w tym przypadku władze powiatu. Ministrowi nic do tego, jakie są oddziały w jednym z kilkuset powiatowych szpitalików w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.