Tomasz Buczek z Kolbuszowej Górnej na liście… wrogów Ukrainy organizacji Myrotworeć

Tomasz Buczek: - Hipokryci najwyższych lotów

Tomasz Buczek, polityk Konfederacji i działacz narodowy z Kolbuszowej Górnej znalazł się na liście… wrogów Ukrainy organizacji Myrotworeć. Wcześniej w tym gronie znaleźli się poseł Grzegorz Braun oraz Rafał Mekler, jeden z organizatorów głośnego protestu przewoźników.

Tomasz Buczek to znana postać nie tylko w Kolbuszowej – inżynier budownictwa, przedsiębiorca, aktywista, działacz narodowy, kandydat Konfederacji na posła.

Lokalnie znany jest z tego, że od lat walczy z miejscowym układem władzy. W tym czasie zdążył podpaść „wszystkim świętym”: posłowi, staroście, burmistrzowi i komendantowi policji.

W Polsce zasłynął z obrzucenia jajkami ministra rolnictwa, Henryka Kowalczyka. Miało to miejsce w G2 Arena w Jasionce. Buczek miał na sobie kamizelkę z napisem „Oszukana wieś”.  

W ostatnim czasie kolbuszowianin bardzo mocno angażuje się w obronę polskich transportowców przed ukraińską konkurencją.  

I prawdopodobnie to zadecydowało o tym, że znalazł się na liście wrogów Ukrainy organizacji Myrotworeć. Jako przyczynę podano „udział w aktach agresji humanitarnej na Ukrainę ”.

Zarzucono mu także rozpowszechnianie „kremlowskich narracji propagandowych” oraz „manipulowanie informacjami”.

Określono go mianem „prowokatora partii Konfederacja” i napisano o „prawdopodobnej współpracy z rosyjskimi służbami”.

„Jeden z organizatorów akcji blokady przejścia granicznego na granicy polsko-ukraińskiej w interesie rosyjskiego agresora” – dodano. 

Tomasz Buczek z Kolbuszowej Górnej na liście... wrogów Ukrainy organizacji Myrotworeć

Tomasz Buczek do całej sprawy podchodzi z dystansem i poczuciem humoru:

– Jak donoszą bracia Ukraińcy, wpisali oni mnie na listę „Myrotworeć” czyli stałem się wrogiem państwa ukraińskiego ze wszystkimi tego konsekwencjami dla mojego życia. Dodam tylko że tak się przypadkiem składa że za patrona przy bierzmowaniu obrałem św. Andrzeja Bobolę” – napisał na platformie X.

Myrotworeć to ukraińska organizacja pozarządowa badająca przejawy zbrodni przeciwko podstawom bezpieczeństwa narodowego, pokoju, bezpieczeństwa ludzi oraz prawa i porządku. Współpracuje ze służbą bezpieczeństwa u resortem spraw wewnętrznych Ukrainy.

1 Komentarz

  1. a może ta organizacja zajęłaby się zbrodniami przeciwko Narodowi Polskiemu w czasie wojny i po niej !!!!!!wpisywaniem Polaków na wrogów Narodu Ukraińskiego Ukraina sama sobie tworzy atmosferę do tego ,że Polacy od Ukraińców odwrócą się plecami co już widzimy to obecnie po wielu działaniach i wypowiedziach przedstawicieli Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.