To już pewne i potwierdzone. W Kolbuszowej znów odbędzie się Miejska Wigilia

Kolbuszowski Święty Mikołaj gra z WOŚP

Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, w niedzielę (17.12) na Rynku w Kolbuszowej odbędzie się Miejska Wigilia. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich mieszkańców, a szczególnie samotnych i potrzebujących.  

Wiadomo, że tegoroczna Miejska Wigilia na Rynku rozpocznie się o godzinie 13. Wydarzenie to będzie okazją do spotkania się, złożenia sobie życzeń, skosztowania świątecznych potraw oraz zakupienia ozdób na bożonarodzeniowym kiermaszu.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będzie szopka bożonarodzeniowa, przybędzie też Mikołaj. Świąteczną atmosferę dopełni śpiewanie kolęd i pastorałek.

To już pewne i potwierdzone. W Kolbuszowej znów odbędzie się Miejska Wigilia - plakat.

Miejska wigilia ma już swoją historię. Po raz odbyła się w 2012 roku. Wymyślił ją Grzegorz Romaniuk. W związku z epidemią koronawirusa od 2019 do 2022 roku świątecznych spotkań na Rynku nie było. Na szczęście to się zmieniło.

Naszą relację z ubiegłorocznego spotkania na Rynku znajdziecie w artykule: Magia świąt na kolbuszowskim Rynku [ZDJĘCIA, WIDEO].

1 Komentarz

  1. bardzo fajna sprawa mysle ze wiekszosc ludzi przychodzi zeby sobie zwyczjnie rozerwac i czasem kogos spotkac z kim na co dzien sie mijamy z daleka . wiadome ze czesc przychodzi tylko by sie na szybko najesc za darmoche 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.