Tego jeszcze nie było. Kolbuszowa będzie miała europosła. Tomasz Buczek w Brukseli

Tomasz Buczek: - Chcę walczyć z "religią klimatyzmu". Moim celem jest silna Polska w Unii Europejskiej - zdjęcie główne.

Po raz pierwszy w swej historii Kolbuszowa będzie miała europosła. Został nim Tomasz Buczek – przedsiębiorca, działacz narodowy i polityk Konfederacji. Głosowało na niego prawie 52 tysięcy mieszkańców Podkarpacia.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się wczoraj (09.06). Frekwencja nie powalała na kolana i wyniosła niewiele ponad 40 procent.

W Polsce wygrywa KO

Najwięcej Polaków głosowało na Koalicję Obywatelską – 37,1 proc. (21 miejsc w PE). Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 36,2 proc. (20), Konfederacja – 12,1 proc. (6), Trzecia Droga – 6,9 proc. (3) i Lewica – 6,3 proc. (3).  

Na Podkarpaciu tradycyjnie najwięcej osób poparło PiS – 52,87 proc. Na KO swój głos oddało 23,73 proc. wyborców, a Konfederację – 15,23 proc.

W efekcie nasz region w Brukseli reprezentować będzie czterech europosłów: Daniel Obajtek (PiS), Bogdan Rzońca (PiS), Elżbieta Łukacijewska (KO) i… Tomasz Buczek (Konfederacja).

Kolbuszowa ma europosła

Na kolbuszowianina głosowało 51 754 mieszkańców Podkarpacia, z czego najwięcej w naszym powiecie – 4 439.  

Co ciekawe, gdyby nie został europosłem, byłby… posłem. Do PE dostał się bowiem Grzegorz Braun. Jego miejsce zająłby więc kolbuszowianin, który w wyborach parlamentarnych uzyskał drugi wynik na podkarpackiej liście Konfederacji.

„Proszę o modlitwę”

– Uzyskałem mandat europosła. Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania i tytanicznej pracy wielu osób, od działaczy i sympatyków pomagających w kampanii, po kandydatów na naszych listach. Dziękuję za Wasze nastawienie i motywację do działań. Dziękuję kolegom i koleżankom z Ruchu Narodowego, a także z Nowej Nadziei, Konfederacji, Korony Polskiej oraz Polska Jest Jedna.

– Specjalne podziękowania dla rolników mocno wspierających mnie w kampanii. Ten wynik to także zasługa silnej listy i mocna kampania wyborcza. Wszystkim Wam dziękuję. To nasz wspólny sukces. Proszę o wsparcie i modlitwę bym mógł godnie bronić interesu Narodu Polskiego w Parlamencie Europejskim – komentował swój wynik Buczek.

1 Komentarz

  1. W starostwie ponoć stoi szampan ale nie wiedzą czy otwierać. Nie wiedzą czy pozbyli się Buczka poprzez jego jak by nie było awans do europarlamentu, czy może zyskali silniejszego wroga. Panie Buczek prosimy o komentarz w sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.