Targowisko przy Wolskiej będzie także lodowiskiem?

Jedyne lodowisko w powiecie rozpoczyna sezon

Burmistrz Jan Zuba zdradził, że targowisko, które w przyszłym roku powstanie przy ulicy Wolskiej, będzie wielofunkcyjne. Co to oznacza?

Do tej pory w Kolbuszowej funkcjonowały dwa targowiska, przy ulicach Zielonej i Wolskiej.
O żadnym z nich nie można jednak powiedzieć, że jest miejscem, gdzie komfortowo można było prowadzić handel czy robić zakupy. Ale to się zmieni.

Będzie to możliwe dzięki dotacji, którą kolbuszowski magistrat pozyskał z programu Polski Ład. Koszt zadania szacuje się na 2 mln zł, z czego 1,4 mln zł pokryje dotacja. Dzięki temu przy ulicy Wolskiej powstanie nowe targowisko.

Burmistrz Jan Zuba zdradził, że będzie ono wielofunkcyjne. Handel będzie tam się odbywał dwa dni w tygodniu. O szczegółach nie powiedział.

Można się domyślać, że może to być obiekt podobny do tego, który służy w Majdanie Królewskim. Tamtejszy plac targowy służy także jako miejsce organizacji imprez, a zimą pełni funkcję… lodowiska.

Czy podobny charakter będzie miało przyszłe targowisko przy Wolskiej? Zobaczymy. Inwestycja jest obecnie na etapie dokumentacyjnym.
Plac targowy przy Zielonej najprawdopodobniej przestanie istnieć. Jeśli tak się stanie, odetchną okoliczny mieszkańcy, którzy od dekad skarżyli się na utrudnienia związane z handlem pod ich oknami.

6 Komentarzy

 1. Jak zamkną plac przy Zielonej to skończą handel warzywami, kwiatami i zieleniną.
  O to chodzi niestety „potentatom” z dyskontów i galerii.
  Tak się właśnie unowocześnia Kolbuszowina.
  W czyim interesie?
  Skąd są nasi radni?
  Kto im płaci?
  Poczekajmy do wyborów i wszyscy won!!!

  • masz zupełna racje , działają na szkodę lokalnej społeczności , swoimi działaniami doprowadzają do tego ,ze handel prowadzony przez drobnych producentów żywności upadnie , bo jaka babcia z mlekiem masłem ,serem czy skrzynka warzyw będzie szła na nogach lub rowerkiem jechała na ulice Wolska ????Tą cała rade gminy trzeba odwołać jeszcze przed zakończeniem jej kadencji ,bo inaczej ich działania powadzą w linii prostej do tego ,Że społeczeństwo będzie tylko ubożało (co dziś już widzimy ), a te tzw podatki lokalne, daniny publiczne będą podnoszone tylko dlatego ,że mandaty radnych powierzyliśmy ludziom , którzy swoim działaniem i decyzjami działają na szkodę mieszkańców tej gminy .

 2. co likwidacja targowiska przy Zielonej ?????????? babcia z Weryni będzie biegała pod stadion ,żeby kupić warzywa albo sprzedać kilka jajek .Jaki idiota to wymyślił ????Kto w czyim interesie lobbuje na rzecz likwidacji targowiska przy ulicy Zielonej , a tylko po to żeby ten teren przekazać przekazać dla własnych korzyści znanym sobie tzw „inwestorom ”
  Radnym radze poczekać do wyborów , możecie mieć pewność jak w banku ,że większość z was już w Radzie Miejskiej nie zasiądzie!!!! Apel do Pana Buczka o zajecie się ta sprawą celem ustalenia kto i w jakim celu działa na szkodę mieszkańców Kolbuszowej !!!

 3. Niestety, jako naród nie jesteśmy idealni.
  Jeśli tylko nadarzy się okazja każdy chce się sam nachapać.
  Szczególnie widać to po ludziach którzy pchają się do polityki.
  Każą nazywać się samorządowcami, społecznikami, a w rzeczywistości myślą tylko o swoich interesach.
  Jeśli chodzi o rynek przy Zielonej to uważam że powinien zostać tam gdzie jest.
  Mieszkańcy z pewnością mają utrudnienia w dni targowe.
  Jednak zamiast likwidować plac targowy może by naciskali na samorząd, żeby przedłużył ulice Zielona wzdłuż Nilu i otworzył ją na dojazd do ulicy Piłsudskiego.
  Można też wówczas zrobić ją jednokierunkową, z wyjazdem np koło wylęgarni na Piłsudskiego.
  I już rozwiązałoby to część zatoru w dni targowe.
  Jeśli to dla naszych włodarzy zbyt trudne, lub kosztowne rozwiązanie, to może po prostu niech policja i straż miejska wlepi parę mandatów we wtorek i sobotę osobom, które zapominają o przepisach drogowych.
  I już będzie łatwiej przejechać ulicą Zieloną.

 4. Zamiast placu targowego jakiś deweloper zbuduje blok i będzie ok.
  A że gmina zadłużona to sprzedaje co tylko ma najlepszego, czyli ziemię.
  Kto zabroni radnemu przegłosować każdą głupotę?
  Nie ma żadnej odpowiedzialności, no i przecież jest reprezentantem mieszkańców.
  Czy może nie?

 5. Apel do zarządzających gmina Kolbuszowa i do radnych przestańcie swoimi działaniami szkodzić lokalnej społeczności i utrudniać życie mieszkańcom Kolbuszowej , widzimy ,że niektórzy radni w ogóle nie powinni zasiadać w radzie powiatu i już w nadchodzących wyborach niedługo zwolnimy was z tego obowiązku .trzeba naprawdę nie mieć wyobraźni bo nie chce używać tu już bardziej dosadnych określeń ,żeby targowisko z ul .Zielonej przenosić na ul .Wolską Targowisko na ulicy Zielonej było tam od dziesiątków lat i ma tam pozostać !!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.