Taksówkarz pokrzyżował plany oszustom [ZDJĘCIA]

Uwaga na telefony od fałszywych policjantów

Mamy  w Kolbuszowej kolejnego bohatera, który pokrzyżował plany oszustom. Tym razem jest to taksówkarz, dzięki któremu dwie kobiety nie straciły oszczędności.

Policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali wczoraj (30.11) informację od jednego z kolbuszowskich taksówkarzy o podejrzanym zleceniu.
Mężczyzna miał odebrać przesyłkę z dokumentami od jednej z mieszkanek miasta i zawieźć ją na teren województwa małopolskiego. Za wykonanie kursu miał otrzymać kilkaset złotych. Wzbudziło to jego wątpliwości. Powiadomił więc policjantów.

Bohaterski taksówkarz

Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że jest to próba oszustwa i pojechali pod wskazany przez taksówkarza adres. Drzwi otworzyła im 73-letnia kobieta i poinformowała, że właśnie czeka na kuriera, który ma odebrać od niej pieniądze.

Powiedziała też, że tego dnia zadzwonił do niej syn z zagranicy, który poinformował, że miał wypadek i potrzebuje gotówki. Wierząc, że pomaga synowi, przygotowała kilkanaście tysięcy złotych,

Gotówkę miał odebrać kurier. Mieszkanka zapakowane w pudełku pieniądze, czekały na odbiór.
W oddzielnej kopercie przygotowała kilkaset złotych, które miały być opłatą za kurs. Seniorka nie kryła zaskoczenia, kiedy policjanci poinformowali ją, że właśnie usiłowano ją oszukać.

Kiedy funkcjonariusze przyjmowali zawiadomienie o usiłowaniu oszustwa, po raz kolejny taksówkarz poinformował ich o następnym podejrzanym zleceniu.

Kilka minut później funkcjonariusze pojawili się u innej mieszkanki gminy Kolbuszowa, od której taksówkarz miał odebrać przesyłkę.

Tym razem kobieta oświadczyła, że czeka na pracownika banku, który ma przyjechać do niej osobiście, aby odebrać pieniądze.
70-latka poinformowała policjantów, że tego dnia zadzwoniła do niej córka mówiąc, że pilnie potrzebuje pieniędzy w związku z założeniem korzystnej lokaty w banku. Kobieta chcąc pomóc córce, spakowała kilkadziesiąt tysięcy złotych do pudełka.

Przygotowała też kilkaset złotych, jako opłatę za kurs. Kobieta nie mogła uwierzyć, że miała paść ofiarą oszustów. Policjanci przyjęli od niej  zawiadomienie o usiłowaniu popełnienia przestępstwa.

Dzięki czujności kolbuszowskiego taksówkarza i natychmiastowej reakcji mundurowych, żadna z kobiet nie straciła swoich pieniędzy. W obydwu sprawach trwa postępowanie.

To nie jedyna taka sytuacja w Kolbuszowej w ostatnim czasie. Ponad dwa tygodnie temu (15.11) na poczcie przy ulicy Jana Pawła Ii zjawił się klient, który chciał wpłacić dużą sumę pieniędzy na podany rachunek.
Mężczyzna cały czas rozmawiał z kimś przez telefon komórkowy. Pracownice urzędu odmówiły wykonania usługi i zaalarmowały policję. Ta bardzo szybko namierzyła klienta i udaremniła oszustwo.

Podziękowania dla pracownic poczty [ZDJĘCIA]

Policjanci apelują o ostrożność:

– Pamiętajmy, że prośba o pieniądze związana z nagłym wydarzeniem i presja czasu, to szczegóły, po których możemy poznać, że mamy do czynienia z oszustami. Za każdym razem, kiedy usłyszymy prośbę o szybkie przekazanie pieniędzy – zweryfikujmy tą informację. Porozmawiajmy z członkami rodziny, sąsiadami. Pamiętajmy, że osoba działająca w emocjach, traci możliwość obiektywnej oceny zagrożeń. Apelujemy również do mieszkańców naszego powiatu, aby rozmawiali z seniorami o tego typu zagrożeniach i sposobach ich uniknięcia – przekazują mundurowi.

Galeria zdjęć

Taksówkarz pokrzyżował plany oszustom [FOTO]

Taksówkarz pokrzyżował plany oszustom [FOTO]
Taksówkarz pokrzyżował plany oszustom [FOTO]
Zdjęcia: KPP Kolbuszowa.

2 Komentarze

  1. a ja sie pytam dlaczego nasi dzielni policjanci nie pojechali za tym taksowkarzem zobaczyc kto odbierze od niego te pieniadze ?? bo chyba chodzi o zlapanie przestepcow a nie tylko o udaremnienie oszustwa ? bo za chwile beda kolejne proby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.