Takiego WOŚP jeszcze nie było. Poznaj szczegóły

Kolbuszowska WOŚP zagrała na 32 tysiące złotych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku w Kolbuszowej w sposób wyjątkowy. Warto więc poznać szczegóły 30 Finału WOŚP nad Nilem.

Kolbuszowski sztab 30. finału WOŚP mieścił się przy Liceum Ogólnokształcącym. Placówkę tę wspiera Fundacja Wspierania i Organizacji Czasu Wolnego „Chlebek”.
Szefową sztabu jest Małgorzata Miąso. Pomaga jej Tomasz Chlebek. Jedynym patronem medialnym wydarzenia jest portal: kolbuszowalokalnie.pl.

Puszki WOŚP już są

Choć do Wielkiej Orkiestry zostało jeszcze trochę czasu, już teraz na terenie Kolbuszowej i powiatu można spotkać się ze stacjonarnymi puszkami WOŚP. Gdzie dokładnie są zlokalizowane?

  • Niepubliczne Przedszkole „Słoneczny Zakątek” przy ulicach Jana Pawła II i Handlowej w Kolbuszowej, a także w Majdanie Królewskim, Głogowie Małopolskim i Łańcucie.
  • Delikatesy Centrum w Kolbuszowej na Rynku i przy ulicy Jana Pawła II w Kolbuszowej oraz w Cmolasie.
  • Sklep Warzywny na Rynku.
  • Sklep Kris w Cmolasie.
  • Agencja Ubezpieczeniowa Zygmunt Gul przy ulicy Mickiewicza.
  • Sklep Krokodylek.
  • Klub K2.
  • Restaturacja La Zizanie.

Pieniądze z wyżej wymienionych miejsc zasilą kwotę zebraną przez kolbuszowski sztab WOŚP. Pozostałe Puszki Orkiestry, które mieszczą się w Biedronkach, Lidlu czy na Circle K na terenie miasta, też wspierają akcję, ale już poprzez centrale tych firm.
Od piątku do niedzieli

WOŚP w Kolbuszowej rozpocznie się już w piątek (28.01), o godzinie 19. Wtedy to w klubie K2 przy ulicy Mickiewicza będzie można posłuchać na żywo muzyki w klimatach jazz, soul, pop i rock.

W sobotę od godziny 13 na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej Białkówka odbywać się będzie Bieg Policz się z Cukrzycą. Natomiast wieczorem od godz. 18 w La Zizanie odbędzie się turniej w Fifę na konsolach. Będą również gry planszowe prowadzone przez członków Sztabu WOŚP i Fundacji „Chlebek”.

W niedzielę (30.01) od godzin rannych w Kolbuszowej kwestować będzie 35 wolontariuszy WOŚP.

Od godz. 12 w restauracji Stylowa Kolbuszowa odbywać się będą zajęcia animacyjne oraz wspólne granie w planszówki. Całość będzie organizowana przez: Sklep Krokodylek, Grupę nieformalną „Mam Czas dla dzieci” oraz Fundację „Chlebek”.

Co godzinę, czyli o godz. 13:00, 14:00 i 15:00, odbywać się będą spotkania z ekspertami dla rodziców. Przybędzie okulista dziecięcy, ponieważ w tym roku WOŚP gra dla diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będą też spotkania ze specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Kolbuszowej.
O godz. 17  chętni gracze przeniosą się do siedziby Fundacji „Chlebek” na Planszówkowe Popołudnie. A godz. o 20 na kolbuszowskim Rynku odbędzie się Światełko do Nieba. Zamiast fajerwerków będzie strumień światła, który wystrzeli w górę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.