Tak wyglądał protest rolników w Kolbuszowej [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tak wyglądał protest rolników w Kolbuszowej - zdjęcie główne.

Kilkuset rolników wzięło udział we wczorajszym proteście w Kolbuszowej. Przez miasto przejechało ponad sto traktorów i maszyn. Liderem akcji był Zbigniew Serafin z Cmolasu.

Protest rolników w Kolbuszowej odbył się we wtorek (20.02), w godzinach 10-14. Akcja polegała na poruszaniu się pojazdów wolnobieżnych.

Setki rolników

Były to ciągniki z osprzętem i wolnobieżne maszyny rolnicze. W sumie ponad sto sztuk.

Rolnicy spotkali się na placu przy ulicy Towarowej. Tam Zbigniew Serafin, wygłosił do zebranych przemówienie. Następnie strajkujący odśpiewali hymn i maszynami, które były udekorowane narodowymi flagami, ruszyli w miasto.

Poruszali się drogą krajową nr 9, na odcinku od ronda Lubomirskich w centrum miasta do ronda im. Stanisława Mazana w Kolbuszowej Dolnej. Powrót odbywał się tą samą trasą.

W tym czasie miasto było zablokowane. Mimo tego strajk spotkał się z sympatią mieszkańców.

Zielony Ład i Ukraina

Wśród uczestników akcji był również Tomasz Buczek, działacz narodowy z Kolbuszowej Górnej:

– Biorę udział w tym strajku, nie jako rolnik, a jako osoba wspierająca, dla której rolnictwo było i jest bardzo bliskie. Przyjechałem tu traktorem, które wykorzystuję w mojej działalności gospodarczej – mówił w transmisji.

Rolnicy protestują przeciwko nadmiernemu importowi surowców rolnych z Ukrainy, unijnym regulacjom Zielonego Ładu i wysokim kosztom produkcji. Krytykują też bierność rządu.

Zobacz WIDEO

Galeria zdjęć

Kliknij aby powiększyć

1 Komentarz

  1. i kogo pokazujecie na fotkach< żenada, nabrali kasy z unii na ciągniki , biorą dopłaty do paliwa i jeżdżą po drogach utrudniając zżycie normalnym ludziom , dodatkowo zatruwając środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.