Kolbuszowscy lekkoatleci z sukcesem [ZDJĘCIA]

Magda Niemczyk z medalem Mistrzostw Europy

Kolbuszowscy lekkoatleci – Magda Niemczyk i Jakub Chodzik – sukcesem zakończyli rywalizację w Halowych Mistrzostw Polski. Oboje ustalili tam swoje rekordy życiowe.

Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce odbywały się od piątku do niedzieli (12-14.02) w Toruniu. Wśród uczestników tej imprezy było dwoje swoje przedstawicieli klubu UKS Tiki-Taka Kolbuszowa.

Poziom zawodów, w których rywalizowało ponad tysiąc lekkoatletów był bardzo wysoki, a podopieczni trenera Bogdana Karkuta spisali się świetnie.

Magda Niemczyk wywalczyła dwa srebrne medale na dystansie 60 m i 200 m. Na tym drugim ustaliła swój nowy rekord życiowy, który wynosi 24.45.

Medal na 200 metrów był dziewiątym medalem rangi Mistrzostw Polski, jaki zdobyła Magda, a dla klubu UKS Tiki-Taka krążkiem nr 31. MP od 2014 roku.

Drugi zawodnik kolbuszowskiego klubu Jakub Chudzik z nowym rekordem życiowym (1.24.35) wygrał finał B w biegu na 600 m.