Starosta Józef Kardyś: – Wszystkie szpitale są w tragicznej sytuacji, nasz również

Szpital Powiatowy w Kolbuszowej, jak większość tego typu placówek w Polsce, jest w bardzo złej sytuacji finansowej. I nie zanosi się, żeby było lepiej. Wręcz przeciwnie. 
Starosta Józef Kardyś nie ma wątpliwości: – Wszystkie szpitale powiatowe są w tragicznej sytuacji – uważa. – Niektóre z nich są naprawdę bardzo zadłużone, ale istnieją i jakoś funkcjonują. Nie wiemy, dlaczego tak jest. Taka widocznie jest polityka. Natomiast my robimy co możemy, choć nie wszystko nam się udaje. Musimy zdać sobie sprawę, że żyjemy w ciężkich czasach dla służby zdrowia. W bardzo, ale to bardzo ciężkich. Przed nami miesiące przełomowe. Musimy to jakoś przetrzymać – zaznacza starosta.

4 Komentarze

      • Każdy rząd po 89 roku jest winien zapaści służby zdrowia. Jednak obecny zrobił największe dziadostwo. Pierwszy raz po wojnie był rok gdy wiecej ludzi zmarło niż urodzilo się. Każdy szpital zadłużony jak nigdy. W dodatku pisiory szczują na lekarzy rezydentów i tym samym jeszcze bardziej ich podburzają. Jak wyjada na zachód to kto będzie leczył ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.