Stanisław Długosz nowym radnym miejskim

Stanisław Długosz nowym radnym miejskim

To już pewne i potwierdzone. Nowym radnym miejskim zostanie Stanisław Długosz. Jego zaprzysiężenie odbędzie się na najbliższej sesji, najpewniej końcem tego miesiąca. W Radzie zastąpi Pawła Michno, który złożył swój mandat, by objąć funkcję dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej.

Stanisław Długosz ma 50 lat. Przed dekady był pracownikiem Miejskiego Domu Kultury, obecnie jest nauczycielem historii w szkołach podstawowych w Przedborzu i Kolbuszowej Górnej.
W wyborach 21 października 2018 r. startował do Rady Miejskiej z listy Prawa i Sprawiedliwości. Głosowało na niego 143 osoby. Nie dało mu to jednak mandatu. Obejmie go dopiero teraz.

To nie pierwsza jego przygoda z samorządem. Funkcjonował tam przez wiele lat, w jednej kadencji był przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Opieki Społecznej i Zdrowia.

Wszystko wskazuje, że teraz też będzie jej członkiem, a być  może znów przewodniczącym, dotychczas funkcję tę sprawował Paweł Michno.
– Ze Staszkiem zawsze zasiadaliśmy w komisji oświaty. Wiadomo, że każdy ma swoje pomysły i poglądy, niemniej jednak w większości spraw zgadzaliśmy się. Z pewnością mamy wspólne zdanie na temat funkcjonowania placówek oświatowych w gminie. Być może wpływ na to ma fakt, że obaj jesteśmy nauczycielami – mówił w rozmowie z naszym portalem Paweł Michno.

O tym, że Stanisław Długosz zostanie radnym można przeczytać w obwieszczeniu komisarza wyborczego.

– Uzyskał on kolejno największą liczbę głosów. Nie utracił prawa wybieralności i nie zrzekł się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu na rzecz kandydata z tej samej listy – czytamy na plakatach na terenie Kolbuszowej.
Stanisław Długosz zostanie nowym radnym

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.