Stał się cud. Karolek Pacyna z Zarębek przejdzie operację w klinice w Pittsburghu

Mały Karolek Pacyna z Zarębek ma bardzo chore serduszko. Walczy o życie

Mamy wspaniałą wiadomość. Mały Karolek Pacyna z Zarębek, który od urodzenia zmaga się z poważną chorobą serca, przejdzie operację w klinice w Pittsburghu. Rodzice chłopca dostali refundację na ten cel z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Karolek Pacyna ma trzy latka i mieszka w Zarębkach. Lekarze stwierdzili u niego ubytek międzyprzedsionkowy drugiego stopnia oraz dwa małe mięśniowe ubytki międzykomorowe.
– Gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy, z czym przyszło nam walczyć, nie mieliśmy pojęcia, co może przynieść przyszłość. Dziś wiemy, że nie możemy się poddać. Walczymy o naszego synka – przekazywali rodzice chłopca.

Karolek, mimo choroby jest dzieckiem dość ruchliwym, uśmiechniętym. Na pierwszy rzut oka nie widać, że jego serduszko jest chore.

Są momenty, w których chłopiec się męczy. Ma problemy ze złapaniem oddechu, a usta stają się sine. Nawet przy piciu mleka bardzo się poci, a łapanie powietrza staje się coraz trudniejsze.
Rodzice chłopca nie zostali sami. Na terenie powiatu kolbuszowskiego zorganizowano wiele różnego rodzaju wydarzeń, na których odbywały się zbiórki dla Karolka. Z kolei na stronie internetowej fundacji Się Pomaga zebrano na ten cel 293 587 zł.

Sukces eventu w Galerii Nad Nilem. "Na konto Karolka Pacyny wpłynie piękna kwota" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tymczasem mama chłopca, Elżbieta Pacyna poinformowała dziś, że Karolek otrzymał refundację z NFZ na leczenie w klinice w Pittsburghu.
– W tej sytuacji kończymy licytacje. Zaczęte zbiórki pozostawmy do zakończenia. Wszystkim dziękujemy. Zebrane fundusze będą potrzebne na opłacenie wszelkich spraw związanych z operacją jak i po niej – oświadczyła pani Elżbieta.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.