Obok stadionu przy ul. Wolskiej pojawił się kolejny, ósmy już krokodyl w Kolbuszowej. Posiada on sportowy atrybut. Jest nim piłka nożna.
Krokodyl z futbolówką ma wpisywać się w sportowy klimat tego miejsca i jednocześnie przyciągać uwagę mieszkańców oraz odwiedzających.

Krokodyl to bezsprzecznie symbol Kolbuszowej. Według legend, magnat Paweł Sanguszko, niegdyś właściciel miejscowych dóbr, podczas podróży do Egiptu przywiózł tego gada z zamiarem osiedlenia go w rzeczce, której potem (najpewniej na pamiątkę tego zdarzenia) nadano nazwę Nil.
Niestety, próba zaaklimatyzowania egzotycznego zwierzęcia w chłodniejszych wodach Polski zakończyła się niepowodzeniem.
Choć krokodyl nie przetrwał, opowieść pozostała, inspirując mieszkańców do upamiętnienia tej historii poprzez ustawienie figurek tego gada w różnych częściach miasta.
Pierwsza z nich pojawiła się na kolbuszowskim Rynku w 2012 roku, po rewitalizacji centrum miasta. Od tego czasu liczba tych uroczych rzeźb wzrosła do ośmiu sztuk. Każda z nich przypomina o barwnej legendzie i dodaje miastu uroku.


Figury krokodyli znajdują się:
- na płycie Rynku,
- na bulwarach przy rzece Nil,
- przy Ogródku Jordanowskim,
- na tarasie Dom Seniora Nad Nilem,
- w Parku Niepodległości,
- przy dworcu,
- przy Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej (dawna synagoga),
- na parkingu przy stadionie miejskim.

Symbol ten zyskał popularność wśród mieszkańców i stał się inspiracją dla wielu inicjatyw kulturalnych, takich jak np. Parada Krokodyli.