Sprawa starosty Kardysia w prokuraturze. Jutro przesłuchanie Tomasza Buczka
W piątek (30.11) o godzinie 9 w pokoju nr 102 w budynku Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu w roli świadka przesłuchany zostanie Tomasz Buczek (na zdjęciu), narodowiec z Kolbuszowej Górnej.

Chodzi o sprawę starosty Józefa Kardysia, jego dwudniowego „zastępcy” Ryszarda Sukiennika i radnych powiatowych. Zarzuca im się złamanie artykułu 231 kodeksu karnego, który mówi, że: „funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.”
Pewnie wielu naszych Czytelników sprawę starosty zna już na pamięć. Niemniej jednak z dziennikarskiego obowiązku przypomnijmy, że chodzi o kontrowersyjny (tak to nazwijmy) sposób nabycia przez włodarza powiatu świadczeń emerytalnych, w tym wysokiej odprawy (62 670 zł brutto). Aby tak się stało, radni najpierw odwołali go ze stanowiska, by dwa dni później powołać na nowo. Dwudniowym starostą został Sukiennik, któremu również się z tego tytułu należy odprawa.
Zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury złożył Tomasz Buczek, który zarzucił władzom powiatowym stworzenie fikcji prawnej mającej na celu wyprowadzenie pewnych sum pieniędzy z budżetu państwa. Rozwój sytuacji obserwuje poseł Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, który wysłał pismo do Ministerstwa Sprawiedliwości z prośbą, aby to Prokuratura Krajowa objęła nad tą sprawą pieczę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.