Solbet mówi o masowych zwolnieniach z pracy

„Nie łączcie Kolejowej z Ruczki” [FOTO, WIDEO]

Połączenie ulic Kolejowej i ks. Ludwika Ruczki, czego domaga się większość kierowców, może boleśnie uderzyć w betoniarnię spółki Solbet. Dyrektor zakładu mówi o ograniczeniu produkcji i redukcji zatrudnienia o co najmniej 25 procent.

Ulica Kolejowa powstała pół wieku temu jako trakt wewnętrzny dla betoniarni (dziś Solbet).
Obecnie jest to droga miejska, która z jednej strony ulica kończy się zjazdem na krajową „dziewiątkę”, z drugiej zaś powinna na ul. ks. Ludwika Ruczki. Powinna, ale dzieli ją od tego kilka metrów.

Połączenia obu traktów od lat domagają się kierowcy. Nie zgadzają się na to jednak okoliczni mieszkańcy. Przekonują, że chcą żyć w huku tirów.

Swoje stanowisko w tej sprawie wyraziła też spółka Solbet. Dyrektor zakładu d.s. produkcji i zaopatrzenia, Stanisław Salach oświadczył, że połączenie obu ulic oznaczać będzie ograniczenie działalności i redukcję zatrudnienia o co najmniej 25 procent.
Jego zdaniem, jeśli już powstanie łącznik, na ulicy Kolejowej należy wybudować także sygnalizację świetlną, która by umożliwiała komunikację między zakładami mechanicznym a betonu Solbetu. Światło uruchamiane byłoby na przycisk w razie potrzeby.

– Tam jest duży ruch, przewożona jest mieszanka betonowa i zbrojenia. Wózki cały czas  przejeżdżają w jedną i w drugą stronę. Oba zakłady żyją w symbiozie. Jeśli ją przerwiemy, to co najmniej ¼ ludzi straci pracę – przestrzega.

Burmistrz Jan Zuba rozumie powagę problemu:
– Nie przyłożę ręki do tego, żeby ten zakład upadł. Kolbuszowa nie jest zagłębiem przemysłowym i każde miejsce pracy trzeba chronić. Musimy więc poszanować to co jest, a nie niszczyć – oświadczył.

3 Komentarze

  1. Wybudujcie w końcu ta obwodnicę to się momentalnie dziewiątka odkorkuje i nie trzeba będzie gardłować o Towarowej.
    Jak chcecie Towarową otworzyć to także odkorkujcie ulice Sawy i Mickiewicza.
    To także usprawni ruch w mieście.
    A jak radnemu-sołtysowi z górnej ciężko podwieźć syna do przedszkola to niech nie zapomina, że wkrótce także jego decyzją mieszkańcy ze swoich podatków wybudują parking wielopoziomowy przy galerii i stacji paliw przy Rzeszowskiej to będzie miał gdzie bezpiecznie parkować i łatwo dostanie się do przedszkola nr3.

  2. Dyrektor Solbetu mija się z prawdą , budowa łącznika dróg z zatrudnieniem w Solbecie nie ma nic wspólnego , a nawet wpłynie na poprawę komunikacji na tym odcinku drogi, a druga sprawa to odblokowanie ul. Mickiewicza , niewiadoma dlaczego zamkniętej , całkowity brak uzasadnienia zamknięcia tej ulicy !!!

    • jak to brak sensu ? a pomysl kto tam mieszka kto ma biuro i zobaczysz sens i interes „spoleczny” takich mamy przedstawicieli samorzadowcow ktorzy widza przede wszystkim w pierwszej kolejnosci wlasny czubek nosa :)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.