Sokół wygrywa na wyjeździe z Eskoballem Sanok

Sokół Kolbuszowa Dolna szybko otrząsnął się po pogromie z Orłem Przeworsk i wygrał na wyjeździe z Eskoballem Sanok. Mecz był zacięty, ale to goście byli skuteczniejsi.

Mecz z Eskoballem był wyrównanym, ale to drużyna gości otworzyła wynik już po kwadransie gry. Stało się tak w wyniku po faulu w polu karnym na super snajperze gości, Krzysztofie Szymańskim.

„Jedenastkę” wykorzystał Kornel Kołacz. To jego 20. gol na poziomie czwartej ligi w barwach Sokoła.

Chwilę później mogło być 1:1, gdy po niefortunnej główce własnego obrońcy Krzysztof Petrykowski cudem wygarnął piłkę z linii bramkowej.

Zamiast tego zrobiło się 2:0 dla Sokoła. Mateusz Prokop huknął z kilkunastu metrów niemal w samo okienko. Za moment Damian Bożek mógł zamknąć mecz, ale zmarnował doskonałą sytuację.

Gospodarze zdobyli kontaktowego gola pięć minut przed gwizdkiem na przerw i w drugiej połowie zaatakowali jeszcze mocniej. Brakowało im jednak skuteczności i mecz zakończył się wygraną Sokoła. Trzy punkty jadą do Kolbuszowej Dolnej.

W następnej kolejce piłkarze Sokoła na swoim boisku w Kolbuszowej Dolnej podejmować będą dużo niżej notowany w tabeli Legion Pilzno. Ten mecz odbędzie się w środę (20.04), o godzinie 17:30.