Śmierć młodego kapłana z parafii p.w. św. Brata Alberta
We wtorek (18.04) zmarł nagle ks. Marek Tutro, wikariusz w parafii p.w. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Miał zaledwie 37 lat. Śmierć kapłana potwierdziły zarówno Diecezja Rzeszowska, jak i parafia, w której ostatnio pełnił posługę. Dzisiaj (19.04) o godz. 15 w kościele p.w. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ŚP. ks. Tutro. Na razie nie znana jest data jego pogrzebu.

Ks. Marek Tutro urodził się 16 października 1979 r.  w Kołaczycach, w parafii Brzyska. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie, święcenia kapłańskie uzyskał 19 maja 2004 r. w katedrze w Rzeszowie. Pracował jako wikariusz w parafiach: Czarnej Sędziszowskiej, p.w. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gorlicach i od 23 sierpnia 2016 r. w św. Brata Alberta.

Ks. Marek Tutro (1979-2017).
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

3 Komentarze

 1. Wieczny odpoczynek
  racz im dać, Panie,
  a światłość wiekuista
  niechaj im świeci.
  Niech odpoczywają
  w pokoju wiecznym.
  Amen. Ps;Dziękujemy BARDZO!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.