Sfinansujmy im pielgrzymkę do Medjugorie

"Wyjątkowa Skarpeta" w szkole specjalnej [FOTO]

Drodzy Czytelnicy, jest sprawa. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej chcą wziąć udział w pielgrzymce do Medjugorie. Trzeba im pomóc w realizacji tego pragnienia.

Apel z prośbą o pomoc w wyjeździe na pielgrzymkę do Medjugorie wystosowała Rada Rodziców uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej.
Do Medjugorie

– Medjugorie to miejsce, które zostało przez nas wybrane ze względu na niezwykły charakter. Pragniemy prosić Maryję o łaski dla nas i naszych dzieci. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc. Z naszej strony obiecujemy modlitwę za wszystkich darczyńców – przekazują rodzice.

Program pielgrzymki podzielono na części grupową i indywidualną. Rodzice będą mogli wysłuchać świadectw osób nawróconych za sprawą Maryi, uczestnictwa w drodze krzyżowej na Górze Krizevać.

W tym czasie dzieci pod opieką nauczycieli i opiekunów będą przede wszystkim: zwiedzać Medjugorie i uczestniczyć w zajęciach na basenie.

Dla wszystkich planowane jest: uczestnictwo w nabożeństwach, modlitwa na górze objawień oraz wyjazd do „matczynej wioski” i inne atrakcje.

– Rodzice uczniów z radością przyjęli propozycję zorganizowania i uczestnictwa w pielgrzymce. Wyjazd do Bośni i Hercegowiny wiąże się dla większości z nich dużym wyzwaniem finansowym. Postanowiliśmy  więc połączyć nasze siły i pomysły, by udało nam się uzbierać potrzebne środki. Każdego miesiąca rodzice, nauczyciele, pracownicy wpłacają niewielkie kwoty na konto Rady Rodziców. Chętni są też zorganizować kiermasz bożonarodzeniowy i przedstawienie.
– Zwracamy się z prośbą także do Państwa. Każda kwota będzie dla nas bezcenna i przybliży nas do spotkania z Maryją. Wierzymy w to, że uda nam się osiągnąć cel i 21 kwietnia 2022 roku wyruszymy w naszą pielgrzymkę.  W imieniu swoim, moich uczniów i ich rodziców proszę pomóżcie nam zebrać potrzebną kwotę na realizację naszej podróży. Obiecuję modlitwę za wszystkich i każdego z osobna – zapewnia jedna z nauczycielek szkoły specjalnej.

Tak możesz pomóc

Całkowity koszt pobytu dla jednej osoby to 1600 zł (transport, nocleg, wyżywienie, opieka pilota itd.). Ze względu na ograniczone możliwości finansowe, rodzice zwracają się do mieszkańców z prośbą o pomoc. Pieniądze można wpłacać na dwa sposoby:
Do tej pory na serwisie Zrzutka.pl udało się tam uzbierać zaledwie 1 201 zł z potrzebnych 96 000 zł. Mamy nadzieję, że szybko to się zmieni…

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.