Sejmik zrezygnował z potępienia ideologii LGBT

Sejmik zrezygnował z potępienia ideologii LGBT

Sejmik Podkarpacki unieważnił dziś swe stanowisko – sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii ruchów tzw. LGBT. Jak zagłosowali radni wybrani z powiatu kolbuszowskiego, Ewa Draus i Bogdan Romaniuk?

Sejmik przyjął stanowisko „Podkarpacie jako region tolerancyjny”. Tym samym uchylił swoją uchwałę z 2019 roku wyrażającą sprzeciw wobec „promocji i afirmacji ideologii ruchów LGBT”.
Radni PiS i LGBT

Marszałek Władysław Ortyl tłumaczył to „odpowiedzialnością za budżet województwa”. Głosowanie w tej sprawie poprzedziła burzliwa debata, która trwała trzy godziny.

W nowo przyjętym stanowisku czytamy:

” (…) Jako Radni Województwa Podkarpackiego stoimy na straży aby równość i poszanowanie praw człowieka, szacunek dla odmiennych poglądów oraz odrzucenie wszelkich prób nienawiści i dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, rasę, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, religię, światopogląd lub orientację seksualną były nadrzędnymi wartościami dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia (…)”.

Za uchyleniem stanowiska w sprawie LGBT głosowało 18 radnych, w tym (co może dziwić) zdecydowana większość przedstawicieli PiS. Tylko 6 było przeciw.

– Smutny dziś dzień dla Podkarpacia. Sejmik rękami radnych Prawa i Sprawiedliwości wycofał uchwałę za Rodziną, Wolnością i Demokracją, ulegając szantażowi Komisji Europejskiej. I to w Dzień Polskiego Państwa Podziemnego – komentował Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, polityk Solidarnej Polski.
Jak głosowali nasi?

Dwójka przedstawicieli powiatu kolbuszowskiego w Sejmiku Podkarpackim – Ewa Draus i Bogdan Romaniuk, oboje PiS – zagłosowała za uchyleniem stanowiska potępiającego ideologię LGBT.

Sejmik zrezygnował z potępienia ideologii LGBT

Sejmik zrezygnował z potępienia ideologii LGBT
Ewa Draus.
Sejmik zrezygnował z potępienia ideologii LGBT
Bogdan Romaniuk (trzeci z lewej).

2 Komentarze

    • Dziś lgbt już nie jest wrogie, bo przecież są Jędraszewski, Głódź, Wesołowski, Długosz, Paetz, Cybula, Janiak, Gil, ksiądz z Tylawy, itd… I kasiorka z UE. dziś wrogiem są dwu, trzyletnie dzieci, które skazuje się na śmierć z wychłodzenia, z głodu. Za to, że mają nie ten kolor skóry czy gaworzą z innym akcentem. Dziś nasz PAN Chmielowiec zagłosuje nad zablokowaniem dostępu mediów do pokazywania tego, co z tymi dziećmi wyczyniają polsko-katolickie władze okłamujące nas, że to życie ludzkie a nie władza jest dla nich priorytetem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.