Są dotacje na zakup komputera lub laptopa

Statystyki Kolbuszowa Lokalnie

Do końca grudnia można składać wnioski o środki na zakup komputera stacjonarnego lub laptopa dla rodzin rolniczych. Do wzięcia jest 1500 zł.

Wnioski należy składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kolbuszowej. Wsparcie można otrzymać na sprzęt komputerowy (wraz z oprogramowaniem, myszą, klawiaturą i ładowarką). Musi on być jednak zakupiony w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.
Rodzic lub opiekun musi dostarczyć do biura ARiMR w Kolbuszowej fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r.

Pomoc przysługuje rodzinie:

  • w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021
  • w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne
  • w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności
  • w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r. nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie
  • która nie otrzymała w ostatnich trzech latach komputera stacjonarnego czy laptopa ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów.

Wsparcie przyznawane jest jednemu z rodziców lub opiekunów na jego wniosek złożony do Agencji.
Do wniosku należy dołączyć:

  • kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.
  • kopie zeznań podatkowych za 2019 r.
  • kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub laptopa wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką – w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż od dnia 10.12.2020 r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.