Rzeźba, wiklina i swojskie jadło
W niedzielę (12.08) kolbuszowski skansen zaprasza na kolejne wakacyjne spotkanie z twórcami ludowymi i swojskim jadłem. W godz. 12-18 wśród dawnych wiejskich zagród będzie można obserwować pracę dwójki artystów ludowych: Elżbiety Kidy z Łętowni (wyroby z wikliny i drewna) i Stanisław Kocoń z Dębicy (rzeźba w drewnie), który co roku gości w skansenie.
W budynku szkoły z Trzebosi potrawy regionalne będą serwowane przez panie z zespołu „Koziareniczki” z Koziarni. W tym dniu także będzie można obejrzeć wystawy malarstwa i fotograficzną. Zwiedzający będą mogli również zwiedzać wnętrza zabytkowego kościoła z Rzochowa i chałupy w zagrodzie z Jeziórka. Bilety: 12 zł, 9 zł i 34 zł (bilet rodzinny), dzieci do 7 lat – bezpłatnie.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.