Rząd zamyka wszystkie szkoły, uczelnie wyższe, przedszkola i żłobki

W związku z  koronawirusem premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu placówek oświatowych. – Od jutra wszystkie szkoły i uczelnie wyższe w Polsce zostaną zamknięte – oświadczył premier. To samo czeka żłobki, przedszkola i kluby dziecięce.
Ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę, w czwartek i piątek placówki oświatowe będą otwarte. Lekcji jednak nie będzie. – W klasach nauczyciele będą mogli pilnować niejako dzieci, po to, by umożliwić logistykę, od strony praktycznej zorganizowanie opieki nad dziećmi. Najlepszym wyjściem dla naszych dzieci jest niewychodzenie z domu – zaznaczył premier.

Dodajmy, że do tej pory odnotowano 25 przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce, w tym jeden na Podkarpaciu (Leżajsk). Choroba ta rozprzestrzenia się drogą kropelkową (kaszel, kichanie, plucie itd.). Jednym z najważniejszych czynników walki z wirusami jest dbałość o higienę. Ważne jest mycie rąk po każdej wizycie na zewnątrz, a także unikanie dużych skupisk ludzi oraz imprez masowych.

Do tematu powrócimy.

1 Komentarz

  1. To znaczy że co?? Nasze przedszkola też będą zamknięte?? A jak ktoś nie ma z kim dzieci zostawić bo dziadkowie pracują to co ma zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.