Rząd otwiera boiska, baseny, hotele, teatry i kina

Rząd otwiera boiska, baseny, hotele, teatry i kina.

– Za tydzień otwarte zostaną hotele, kina i teatry. Dopuszczona będzie wszelka aktywność sportowa na wolnym powietrzu – poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki.

Otwarcie hoteli i miejsc noclegowych (do 50 procent łóżek) oraz kin, teatrów, oper i filharmonii (do 50 proc.) nastąpi w piątek (12.02). Decyzje te będą obowiązywać przez dwa tygodnie.
– Niestety restauracje, siłownie, fitness i część działalności gospodarczych określonych do tej pory w odpowiednich PKD są nadal zamknięte. Dopuszczamy teraz wszelką aktywność sportową na terenach otwartych. Otwarte będą stoki i baseny. Zamknięte natomiast aquaparki. Nasze decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku. Tak żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny – mówił premier.

Do 14 lutego zawiesza się działalność aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Ograniczona pozostaje działalność hotelarska.

Przypomnijmy, że od poniedziałku (01.02) w galeriach handlowych mogą być otwarte wszystkie sklepy. Warunkiem jest zachowanie wytycznych sanitarnych.

W placówkach handlowych nadal obowiązują limity: jedna osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach do 100 m kw. lub jedna osoba na 15 m kw. w sklepach powyżej 100 mkw. Obowiązuje też wymóg maseczek. Sklepy mają obowiązek udostępnić klientom rękawiczki i płyny do dezynfekcji rąk.
W centrach handlowych wciąż nie działają place zabaw i siłownie. Restauracje i kawiarnie mogą wydawać jedzenie tylko na wynos i na dowóz.

1 Komentarz

  1. I wierzy mu prawie cały naród. No qrwa ludzie albo się obudzicie albo nigdy nie wrócimy do normalności! Zacznijcie myśleć mózgiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.