Ruszają dni kardynała
Przed nami Dni Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego, które odbywać się będą od soboty do poniedziałku (23-25.09) w Hucie Komorowskiej, Majdanie Królewskim i Nowej Dębie.
– Wszystkich serdecznie zapraszamy. Każdy będzie mile widziany, z każdego będziemy się bardzo cieszyć. Im więcej nas będzie, tym bardziej uroczyście będziemy przeżywać nasze uroczystości – mówi Katarzyna Cesarz (na zdjęciu), kustosz Muzeum im.  Kardynała Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej.
Wszystko w sobotę o godz. 10 rozpocznie msza św. w kościele p.w. p.w. Świętej Rodziny w Hucie Komorowskiej. Godzinę później w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbędzie się Podkarpacki Festiwal Piosenki Misyjnej. W tym samym czasie na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim rozgrywany będzie turniej piłkarski o Puchar Kardynała Kozłowieckiego.

Na koniec odbędzie się Misyjny Krąg Radości. W międzyczasie zwiedzać będzie można wystawę zdjęć i rysunków pt. „Dar dla Aleppo to konkretna pomoc”, pokazujących tragedię dzieci w Syrii.
Niedzielę o godz. 11 rozpocznie msza św. Na godz. 13.15 w budynku byłego gimnazjum w Majdanie Królewskim zaplanowano część artystyczną i wykłady poświęcone misjom. Na koniec świadectwo zaprezentuje ojciec Pacyfik Edward Czachor, misjonarza z Kongo. W poniedziałek o godz. 19 w muzeum w Hucie Komorowskiej odbędzie się Przegląd Unikatowych Filmów Misyjnych. Wstęp jest wolny.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.