Rusza wyjątkowa akcja „Uśmiech Mikołaja z nieba”

Wyjątkowa akcja kobiet o wielkim sercu

Dziś rozpoczęła się kolejna edycja akcji pod hasłem „Uśmiech Mikołaja z nieba”. To oddolna inicjatywą, której głównym celem jest spełnienie marzeń dzieci dotkniętych bardzo trudną sytuacją życiową. Rok temu dzięki zebranym datkom Święty Mikołaj odwiedził 33 małych kolbuszowian.

Akcję pod hasłem „Uśmiech Mikołaja z nieba” dość spontanicznie wymyśliła Monika Ślęzak. Potem zaangażowała w nią inne aktywne mieszkanki powiatu kolbuszowskiego.  Są wśród nich: Joanna Procak, Malwina Błąd i Agnieszka Abbas.
Zbiórka ruszyła pełną parą. Kolbuszowianie wpłacali datki na specjalne konto. Na YouTube pojawił się również klip promujący przedsięwzięcie.

W sumie udało się zebrać 8 049 zł. Były też dary rzeczowe. Dzięki temu udało zorganizować paczki dla 33 dzieci. Mikołaj zawitał do nich tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia. W tym roku ma być podobnie. A czy lepiej? To już zależy od nas samych.

– Nasz cel pozostaje niezmienny. Dodać trochę magii do szarych, smutnych dni… przywołać uśmiech i chwilę beztroski na twarzach dzieci, których los nie oszczędza a sytuacja życiowa jest bardzo trudna. Grudzień już tuż, tuż. To wyjątkowy miesiąc. Czas refleksji, radości, chęci przebywania w kręgu rodziny i przyjaciół. Pamiętajmy, że są wokół nas ludzie, którzy nie mogą liczyć na radosne Święta. Dzieci, które nie doświadczają magii Świąt, ponieważ codziennie stawiają czoła: chorobie, braku rodzica czy innej sytuacji życiowej. Pragniemy by w tym roku było inaczej – przekazują organizatorki akcji.
Pieniądze można wpłacać tutaj: https://zrzutka.pl/r3r8b6

– Ubiegłoroczna, spontaniczna akcja „Uśmiech od Mikołaja z nieba” przyniosła nam organizatorom przede wszystkim wiele radości i ogrom wdzięczności dla wszystkich, którzy się do tej akcji przyłączyli. Akcję wsparło przeszło 100 darczyńców. Dzięki zebranym datkom Mikołaj odwiedził 33 dzieci z gminy Kolbuszowa. Do dziś mam szczęśliwe buzie dzieci w pamięci. Przywołując te obrazy nie miałyśmy wątpliwości, że chcemy to powtórzyć. Sytuacja ekonomiczna nie wygląda obecnie za ciekawie, dlatego jesteśmy ogromnie wdzięczne za każdy datek, który i w tym roku pozwoli spełnić postawiony przez nas cel. Zapraszamy do wspólnej akcji „Uśmiech od Mikołaja z nieba” – mówi Monika Ślęzak.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.