Rusza płatne parkowanie. To musisz wiedzieć o postoju na Rynku

Wiadomo już, kiedy na płycie kolbuszowskiego Rynku zacznie obowiązywać strefa płatnego parkowania. Urząd Miejski poinformował, że stanie się tak za tydzień, w poniedziałek (18.11). Opłaty za postój w centrum miasta będą uiszczane w trzech parkomatach. Dwa takie urządzenia zostały zamontowane we wschodniej części Rynku, jedno zaś w zachodniej.
Płatne parkowanie będzie obowiązywać w dni robocze w godz. 9-17. Stawka za każdą godzinę postoju wynosić będzie złotówkę. Opłaty będą uiszczane za pomocą parkometrów. Wprowadzono też możliwość darmowego parkowania na czas 30 minut. Parkomat nie będzie wydawał reszty.

 

Mandat za brak wykupionego biletu parkingowego wynosić będzie 50 zł. Bezpłatnie postawić auto będzie można w zatoce położonej naprzeciw Rossmana i w południowej części płyty Rynku.

Instrukcja obsługi parkomatów

 1. Wzbudzić parkomat – służy do tego zielony przycisk
 2. Wprowadzić numer rejestracyjny naszego samochodu i zatwierdzić zielonym przyciskiem
 3. Wybrać sposób zapłaty:
 • darmowy bilet do 30 minut – zatwierdzamy dwukrotnie zielonym przyciskiem i odbieramy bilet
 • płatność gotówką (monety: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł i 5 zł). Wrzucamy monety aż osiągniemy przewidywany czas postoju – zatwierdzamy zielonym przyciskiem i odbieramy bilet
 • płatność kartą zbliżeniową szarymi przyciskami „plus +” i „minus –” ustalamy wysokość opłaty aż osiągniemy przewidywany czas postoju – zatwierdzamy zielonym przyciskiem, zbliżamy kartę do terminala i odbieramy bilet.
 1. Bilet parkingowy należy umieścić za przednią szybą pojazdu w widocznym miejscu.


Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

6 Komentarzy

 1. Zrobili parking za pieniadze z Uni uropejskiej i pobieraja opłaty dla kogo i w imie czego????dla kogo bedą teraz szły te pieniądze jak zrobili to za nie swoje pieniądze???czyste złodziejstwo…..

 2. Najpierw powinno się zorganizować parkingi, a dopiero później przeganiać klientów i pracowników z płyty rynku. W obecnej sytuacji ucierpią tylko mieszkańcy sąsiadujących z rynkiem ulic, bo do 17.30 nie będą mieli możliwości parkowania pod swoimi domami. Głupota ludzka nie zna granic. Ale taką władzę sobie wybraliśmy, więc nie krytykujmy… Kondolencje dla mieszkańców okolic rynku.

 3. Było kupić działkę i dom wybudować miałbyś parking nawet na traktor. Źe siedzisz w kamienicy Żyda to faktycznie nie masz się z czego cieszyć bo nasze ulice a ich kamienice.

 4. Bardzo dobrze! Może wkońcu można będzie normalnie zaparkować na rynku, a nie tak jak do tej pory przez godzine krążyć i szukać wolnego miejsca. Nareszcie coś dobrego zrobili w tej Kolbuszowej.

 5. Strażnicy miejscy podchodzą do wypisywania mandatów jak rasowi szmaciaże. Potrafią wlepić mandat jak zobaczą że ktoś wysiadl z samochodu i nie podszedł do parkometru, chociaż do pol godziny jest za darmo. Osobiście w ramach protestu nie kupuje nic na rynku w kolbuszowej mam nadzieję że wielu ludzi pujdzie za moim przykładem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.