Rozpoczęto likwidację przedszkola w Nowej Wsi

Czy to koniec obecnego przedszkola w Nowej Wsi?

Rada Miejska na ostatniej sesji podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji oddziału przedszkolnego w Nowej Wsi. To pierwszy krok do jego zamknięcia.

Placówka w Nowej Wsi jest oddziałem Przedszkola Publicznego nr 2 w Kolbuszowej. Jako że funkcjonuje w wymiarze pięciogodzinnym, nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców, pisząc to bardzo delikatnie. Od dawna niepokoi to  okolicznych mieszkańców i radnych miejskich.
Ci drudzy postanowili przejść od słów do czynów i podjęli uchwałę o zamknięciu przedszkola. Decyzja o tym zapadła na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

– Jest to na razie uchwała intencyjna, mówiąca o zamiarze likwidacji tego oddziału – zastrzegał Ireneusz Kogut, gminny inspektor oświaty.

O konieczności zmian w gminnym budynku w Nowej Wsi, w którym obecnie mieści się przedszkole, swojego czasu mówił burmistrz Jan Zuba.

– Myślę, że sprawa dojrzała do tego, żeby rozpocząć procedurę likwidacji tego oddziału.  Chodzi o to, żeby można było na bazie tego obiektu umożliwić realizację zadań z zakresu opieki przedszkolnej czy żłobkowej – zaznaczył.
W podobnym tonie wypowiada się Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej:

– Jeśli nic z tym nie zrobimy, to będziemy w nieskończoność brnęli w sytuację, która jest, czyli ten obiekt nadal będzie stał pusty i niszczał. Jeśli powstanie tam niepubliczna placówka, to dostaniemy za to parę złotych i lokal będzie utrzymywany – podkreślał radny Wójcicki.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.