Rodzice przedszkolaków proszą radnych o parkingi w rejonie ulicy Kolejowej

Do Rady Miejskiej trafiła petycja autorstwa rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Publicznego nr 3. W piśmie tym proszą oni o budowę zatok postojowych i miejsc parkingowych w rejonie ulicy Kolejowej. Ich zdaniem obecna sytuacja w tym rejonie prowadzi do niebezpiecznych zdarzeń, a w perspektywie czasu może skończyć się tragedią.
Ulica Kolejowa to strategiczny trakt dla miasta. Znajduje się tam wiele instytucji, znajdują się tam między innymi: Oddział Nefrologii i Dializoterapii Szpitala Powiatowego, zakłady pracy, komunalny budynek wielorodzinny, Środowiskowy Dom Samopomocy, a także Przedszkole Publiczne nr 3.

Radni na tak

Problem w tym, że stan tej ulicy jest tragiczny. Do tego zbyt mało jest tam miejsc parkingowych. Skarżą się na to głównie rodzice odwożący swoje dzieci do przedszkola. Ostatnio napisali petycję do Rady Miejskiej o ujęcie w budżecie gminy na ten rok budowy tam zatok postojowych i miejsc parkingowych.

Wniosek ten motywujemy troską o bezpieczeństwo naszych dzieci i wszystkich uczestników ruchu drogowego w rejonie ulicy Kolejowej. Obecna sytuacja prowadzi do niebezpiecznych zdarzeń, które należy wyeliminować, aby nie doprowadzić do tragedii. Liczymy na zrozumienie…  – czytamy w piśmie.
Rada Miejska na ostatniej swej sesji jednogłośnie uznała tę petycję za zasługującą na uwzględnienie. Czy postulaty rodziców znajdą swe odzwierciedlenie w tegorocznym budżecie gminy, pokaże czas.

Czytaj również

Jak tam zaparkować? Fatalne warunki dla kierowców przy ulicy Kolejowej!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.