Jak tam zaparkować? Fatalne warunki dla kierowców przy ulicy Kolejowej
Ulica Kolejowa w Kolbuszowej to miejsce, gdzie znajduje się wiele instytucji. Są tam m.in. Przedszkole Publiczne nr 3, Oddział Nefrologii i Dializoterapii Szpitala Powiatowego, czy Środowiskowy Dom Samopomocy. Są tam też zakłady pracy i budynek wielorodzinny.

Tymczasem stan ulicy jest tragiczny, ale największym problemem jest tam brak miejsc parkingowych. Skarżą się na to przede wszystkim rodzice odwożące dzieci do przedszkola i osoby odwiedzające pacjentów „Sztucznej Nerki”. Marek Gil, wiceburmistrz Kolbuszowej, zapewnia, że gmina stara się o dotację na remont ulicy Kolejowej z programu usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Jak przekonuje, dofinansowanie to znacznie przyspieszyłoby inwestycję. – Priorytetem jest modernizacja kanalizacji – zastrzega Marek Gil. – Jest tam m.in. duży kolektor o średnicy ponad metra, który zbiera ścieki z tego rejonu miasta. Ma on kilkadziesiąt lat i wymaga pilnej wymiany. Dopiero po uporaniu się z tym problemem ewentualnie zabierzemy się za remont nawierzchni ulicy i budowę nowych parkingów.
Remedium na deficyt miejsc postojowych przy ul. Kolejowej ma być planowany po drugiej stronie drogi krajowej nr 9 wielopoziomowy parking. Inwestycja ta jest jednak dopiero na etapie koncepcji.

2 Komentarze

    • Propnuje żeby pracownicy „nerki” przedszkola i zespolu oświatowego parkowali nieco dalej na parkingu lub nawet przy ulicy, a nie pod „drzwiami swojej pracy” to juz bedzie znaczace ulatwienie dla odprowadzajacych i odbierajacych dieciaki. sprawniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.